Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

3 kluczowe korzyści crowdfundingu deweloperskiego

17 grudnia 2019

Popularnym sposobem inwestycji kapitału jest zakup i wynajem nieruchomości. Takie rozwiązanie wymaga jednak dużego zaangażowania, wkładu finansowego oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Dla wielu osób znacznie korzystniejszym sposobem na dochód pasywny jest crowdfunding deweloperski, czyli finansowy udział w planowanych inwestycjach.  Przedstawiamy 3 korzyści, jakie daje taki crowdinvesting!

1. Crowdinvesting daje możliwość rozliczania zysku wraz z przychodami z działalności gospodarczej

Crowdinvesting w formie spółki komandytowej jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby posiadającej własną działalność gospodarczą, choć oczywiście nie jest warunkiem koniecznym, by móc w ten sposób zainwestować swój kapitał. Jedną z ogromnych korzyści udziału w crowdfundingu deweloperskim jest możliwość rozliczania zysku z przychodami z działalności gospodarczej.  Część inwestorów może dzięki temu skorzystać z tarczy podatkowej.

Jednak nawet ci, którzy takiej możliwości nie mają, korzystają na możliwości rozliczania wg liniowej stawki podatku (19%), niezależnie, czy prowadzą, czy nie prowadzą działalności gospodarczej. Jeśli podatnik jest osobą prawną, dochód opodatkowany jest na zasadach CIT, wg. stawki 9-procentowej (od 2019 roku, w przypadku małej spółki z o.o.).

2. Crowdfunding jest sposobem na zabezpieczenie finansowe w postaci nieruchomości

Inwestycje deweloperskie są jednymi z najbardziej opłacalnych. W ostatnich latach można zauważyć tendencję drożejących nieruchomości i póki co raczej nie przewiduje się żadnych gwałtownych zmian w tej kwestii – tym bardziej w dynamicznie rozwijającej się stolicy naszego kraju. Ponieważ ceny mieszkań rosną nawet z roku na rok, po dwóch latach można wygenerować naprawdę korzystny zysk na wynajmie lub sprzedaży. Nie każdy ma jednak wymagane środki, czas czy umiejętności, by zająć się takimi kwestiami. Pracownia Finansowa umożliwia łatwiejsze rozwiązanie.

Crowdinvesting jest bezpieczniejszy niż wiele innych sposobów na uzyskiwanie dodatkowego dochodu, jak np. gra na giełdzie. Inwestycja w nieruchomość nie zwraca się od razu, ale po upływie czasu z pewnością przyniesie wymierny zysk. W crowdfundingu, wnosząc określony kapitał zostaje się wspólnikiem, czyli współwłaścicielem gruntu, istniejących na nim obiektów oraz innych wartości materialnych i niematerialnych spółki. Pieniądze zostają więc zainwestowane w realną wartość. Co kwartał inwestorom przekazywane są raporty z postępów prac, dlatego na bieżąco ma się wgląd w sytuację.

Co więcej, Pracownia Finansowa po zakończeniu jednej inwestycji, proponuje płynne przejście w kolejną, co nadal pozwala generować korzyści finansowe i chroni przed przerwą w lokowaniu kapitału. Wówczas nie dopuszczasz, by kapitał pozostawał w bezczynności. Po sprzedaży lokali inwestor wychodzi ze spółki, odzyskując zainwestowane środki, ale można też od razu przenieść je do nowej, biorąc udział w realizacji kolejnych inwestycji lub etapów osiedla. Otrzymuje się wtedy udział w zysku wygenerowanym przez spółkę. Prognozowana stopa zwrotu w aktualnie realizowanych projektach oscyluje w okolicy 12% rocznie. Inwestor ma dodatkowo w umowie zapisaną gwarancję, że nie będzie on mniejszy niż 5% rocznie, niezależnie od terminu rozpoczęcia prac.

3. Crowdinvesting to brak ryzyka związanego z finansowaniem bankowym

Inwestowanie zawsze wiąże się z większym lub mniejszym ryzykiem. Inwestując duży kapitał, najrozsądniej jest wybierać rozwiązania, które są dobrze zabezpieczone. Crowdinvesting zdecydowanie jest jednym z nich. W przyjętym modelu, spółka sama finansuje inwestycje wyłącznie z własnych środków, dlatego nie ma mowy o sytuacji, w której bank bądź inna instytucja finansowa wypowiada umowę kredytową lub przejmuje majątek spółki. Odchodzi także ryzyko związane z wydłużonym procesem realizacji inwestycji determinowanym przez procedury finansowania bankowego.

Pracownia Finansowa działa do tego stosunkowo sprawnie – projekty zajmują kilka lat (standardowo dwa). Na ten okres podpisywana jest umowa z inwestorami z crowdinvestingu. Po upływie tego czasu można odzyskać zainwestowane pieniądze, wraz z należnym zyskiem. Ryzyko starty kapitału jest ograniczone do minimum, dlatego jest to zdecydowanie jedna z najbezpieczniejszych opcji na wygodny i satysfakcjonujący zarobek pasywny. Wynika to również z faktu, iż inwestorzy mają pierwszeństwo w wypłacie kapitału.

Przeczytaj także

jak inwestować w nieruchomości Pracownia Finansowa

Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy projektów deweloperskich mieli co odłożyć

Tomasz Kopiszka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu na rynku nieruchomości w najbliższym czasie

Nasz Wykonawca w błyskawicznym tempie realizuje budowę w inwestycji w Zakopanem, dlatego zapraszamy na film

Inwestorom dysponującym kapitałem od 1 mln złotych umożliwiamy przystąpienie do inwestycji związanych z nieruchomościami w ramach specjalnych projektów VIP

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00