Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Aktualności z inwestycji w nieruchomości – realizacje na pełnych obrotach

4 lutego 2021

Grupa PF wkracza w Nowy Rok z sukcesem w postaci sfinansowanych wszystkich dostępnych projektów inwestycyjnych, ale także z satysfakcją z postępów w realizowanych inwestycjach. W nieruchomościach mieszkaniowych naprawdę dużo się działo w ostatnim czasie, dlatego przekazujemy bieżące informacje z projektów.

Inwestycja Ostródzka 38 – Warszawa

W jednym z największych projektów pod względem liczby domów szeregowych wykonane zostały we wrześniu piony hydrauliczne oraz zakończono prace związane z wykonaniem instalacji gazowych we wszystkich 16 domach. Położono również izolację na dachach kotłowni. W kolejnym miesiącu wykonane zostały prace związane z obsadzaniem drzwi wejściowych do budynków oraz obróbki blacharskie (parapety) jak i doprowadzenie wody. Zakończono również prace dekarskie na dachach kotłowni. Rok 2021 otworzyło wykonanie tynków wewnątrz budynków, instalacji podposadzkowej oraz prac elektrycznych.

Inwestycja Kuflewska 5 – Warszawa

Już w drugiej połowie minionego roku zakończono we wznoszonym apartamentowcu budowę przyłącza wodno-kanalizacyjnego, a także zrealizowano pokrycie dachu skośnego oraz wykonano prace tynkarskie wewnątrz budynku. W grudniu zakończono prace związane z wykonaniem instalacji podposadzkowej.

Inwestycja Kuszników 32-38 – Warszawa

Latem 2020r. rozpoczęto prace związane z wykonaniem posadzek w środkowym szeregu domów, w a także zakończono prace elewacyjne na drugim szeregu domów. W czwartym kwartale zakończono budowę ogrodzenia, a z końcem roku zakończono prace związane z wykonaniem wodociągu oraz rozpoczęto budowę przyłączy do domów. Na początku Nowego Roku podłączono gaz.

Inwestycja Ostródzka 2 – Warszawa

Gdy inwestycja o unikalnym projekcie pojawiła się w portfolio, rozpoczęło się jej finansowanie, co pozwoliło na bardzo szybkie rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem placu budowy pod inwestycje. W pierwszej kolejności było to tyczenie geodezyjne, montaż rozdzielnicy budowlanej wraz z licznikiem energii elektrycznej, zdejmowanie humusu, zabezpieczenie terenu. Tym sposobem już w sierpniu odbyło się zalanie stropu I poziomu budynków. Budowa nabrała spektakularnego tempa, więc już w październiku realizowano szalowanie trzeciego stropu oraz przygotowanie zbrojenia, a w listopadzie wykonano i zasypano fundamenty oraz wyprowadzono słupy na ostatnim szeregu domów. Z Nowym Rokiem rozpoczęto budowanie ścian działowych wewnątrz budynku oraz porządkowanie placu budowy, murowanie ścian działowych.

Inwestycja Krzesiwa 9 – Warszawa

Inwestycja zlokalizowana na warszawskim Zaciszu to kolejny projekt, który pojawił się w portfolio w roku 2020, a jego realizacja rozpoczęła się na pełnych obrotach. W październiku wyznaczono osie, wykonano zbrojenie oraz wylano ławy fundamentowe, a już w następnym miesiącu możliwe było murowanie ścian drugiej kondygnacji budynków. Niewątpliwym sukcesem było w związku z tym zakończenie prac związanych z realizacją etapu pierwszego inwestycji (stan surowy zamknięty) jeszcze na zakończenie roku 2020, aby w styczniu Nowego Roku przystąpić do etapu instalacji hydraulicznych i kanalizacyjnych.

Zainwestuj z nami w kolejne nieruchomości TUTAJ

Przeczytaj także

Czy istnieje inwestycja idealna? Gwarantująca bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy oraz wysoką stopę zwrotu? Choć wielu inwestorów zapewne ma swoje typy, to niestety nigdy nie mamy pewności, że nie stracimy zainwestowanego kapitału – ryzyko to nieodłączny towarzysz każdego inwestora, a unikanie ryzyka oznacza unikanie zysku.

Inwestowanie w nieruchomości nie straciło na popularności, nawet mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Nadal są uważane za jedne z najbezpieczniejszych i atrakcyjnych możliwości lokowania kapitału. Jednak jak spośród tylu dostępnych możliwości rynkowych, wybrać tę najbardziej odpowiednią?

Inwestycja w ramach projektu PFN Capital polega na udzieleniu pożyczki spółce odpowiadającej za zapewnienie banku ziemi dla nowych projektów inwestycyjnych. Dokapitalizowana w ten sposób spółka gwarantuje Inwestorowi określoną stopę zwrotu, przez określony czas, która jest wypłacana kwartalnie w formie odsetek.

Oprócz kwestii bezpiecznego inwestowania oraz prognozowanych zysków z inwestycji w nieruchomości, nasi Inwestorzy bardzo często pytają nas o ryzyko związane z liczbą działek budowlanych w Warszawie, które są zagospodarowywane w bardzo szybkim tempie i mogą się wreszcie wyczerpać. Tym razem odpowiada Małgorzata Rosiak, Investment Manager Pracowni Finansowej i udziela informacji m.in. na temat możliwości stolicy w obszarze działek budowlanych, czym są dobra rzadkie w inwestowaniu w nieruchomości i kiedy jest dobry moment na inwestycje deweloperskie.

24.10 godz. 20:00