Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Bezpieczne inwestycje w nieruchomości – czyli jakie?

1 lipca 2022

Inwestycje w nieruchomości, między innymi dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Posiadają one wiele zalet, z których obecnie najistotniejszą wydaje się ochrona przed inflacją.

W aktualnej ofercie inwestycji w nieruchomości z Pracownią Finansową dostępny jest projekt budowy osiedla JR Beskidzka. To 12 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, usytuowanych przy ulicy Beskidzkiej 117 w Łodzi. Lokalizacja cechuje się dobrym dojazdem do autostrad, spokojną i malowniczą okolicą oraz rozwijającą się w pobliżu strefą ekonomiczną. Działka jest przy drodze asfaltowej. Przystanek łódzkiej komunikacji miejskiej oddalony jest zaledwie o 100 metrów, do najbliższego sklepu jest 300 metrów. Szkoła podstawowa, Centrum handlowe M1 oraz stacja paliw znajdują się kilometr od powstającego osiedla.

Zobacz zdjęcia z budowy JR Beskidzka

W jaki sposób inwestorzy przystępują do inwestycji?

W aktualnie realizowanych projektach deweloperskich, Inwestorzy PF nabywają udział w spółce celowej realizującej inwestycję, stając się wspólnikami ze wszystkimi przysługującymi im prawami, określonymi w umowie spółki i w Kodeksie Spółek Handlowych. Następnie jako wspólnicy, główną kwotę inwestycji wnoszą do własnej spółki w formie pożyczki.

W jaki sposób inwestycja zabezpiecza kapitał przed inflacją?

Model biznesowy przedsięwzięcia pozwala zabezpieczyć kapitał przed spadkiem wartości pieniądza. Domy będą sprzedawane po ich wybudowaniu, po rozliczeniu rzeczywistych kosztów budowy i z uwzględnieniem wzrostu cen nieruchomości. Inwestycja jest realizowana przez profesjonalistów, którzy mają na koncie bogatą liczbę zrealizowanych projektów i blisko 30-letnie doświadczenie deweloperskie.

Na jakie zyski mogą liczyć inwestorzy i w jaki sposób jest dzielony zysk w spółce?

Inwestorzy mają prawo do 50% udziału w zysku spółki brutto, nie odliczają już zatem od tej kwoty podatku CIT, a jedynie podatek od zysków kapitałowych od oprocentowania udzielonej spółce pożyczki. Aktualnie realizowany projekt przy Beskidzkiej w Łodzi pozwala prognozować zysk dla inwestorów na poziomie 21,4% w skali 15 miesięcy, czyli aż 17% rocznie.

Co wpływa na bezpieczeństwo inwestycji deweloperskich w tym modelu?

Inwestor nabywając udział w spółce, staje się współwłaścicielem jej majątku, w którego skład wchodzi nieruchomość z Pozwoleniem na Budowę, na której powstaje osiedle. To wartościowe aktywo, które stanowi poważne zabezpieczenie dla Inwestora. Inwestuje on w realną wartość, czyli w dobra, które może zidentyfikować, ubezpieczyć, odtworzyć, ulepszyć.

Zostając wspólnikiem Inwestor nabywa prawa kontroli nad spółką a udzielane przez wspólników pożyczki są jedynymi zobowiązaniami spółki, gdyż zgodnie z umową spółki nie korzysta ona z żadnego zewnętrznego finansowania dłużnego. Jedynym zobowiązaniem są pożyczki udzielane przez inwestorów, a pozostały majątek również podlega podziałowi pomiędzy wspólników.

Rynek nieruchomości, to perspektywiczny obszar inwestycji, a dzięki współpracy z Pracownią Finansową, Inwestorzy otrzymują relatywnie niski próg wejścia w biznes o dużej skali, który oferuje atrakcyjną relację pomiędzy zyskiem a bezpieczeństwem. Sprawdź, ile możesz zyskać dołączając do dostępnych projektów TUTAJ>>

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00