Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Crowdfunding deweloperski – jakie ma przewagi nad flipami i condo-hotelami?

30 lipca 2019

Na czym polega flip inwestycyjny? Pojęcie zyskało na popularności już jakiś czas temu, a inwestorzy posiadający nadwyżki kapitałowe często rozważają tę opcję i stoją przed wyborem – flipy czy jednak crowdfunding. Jak traktować obie te opcje w zakresie okazji inwestycyjnych? Na co zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Jeśli zależy nam na inwestycji pasywnej, to powinniśmy wiedzieć z jakimi wyzwaniami wiążą się popularne flipy i dlaczego crowdfunding nieruchomości jest rozwiązaniem zupełnie odwrotnym, oszczędzającym nasz czas i pieniądze. Wyjaśnienie tych różnić zajęło ekspertowi Pracowni Finansowej zaledwie 2,5 minuty, dlatego zachęcamy do zapoznania się z materiałem:

Co natomiast powinieneś wiedzieć o inwestycjach w condo-hotele? Cieszą się one szczególnym zainteresowaniem inwestorów posiadających większy zasób wolnego kapitału, którzy mogą sobie pozwolić na zakup jednego lub kilku apartamentów w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Tego typu inwestycje obsługiwane są zazwyczaj przez firmy, do których obowiązków należy dbałość o odpowiednio częsty wynajem lokalu, a także infrastrukturę towarzyszącą w obiekcie.

Wydawałoby się, że jest to bardzo dobry i bezpieczny pomysł na biznes, jednak ostatnie 10 lat pokazało, że rzeczywistość może się mijać z oczekiwaniami. Na jakie pułapki muszą przygotować się potencjalnie zainteresowani inwestycjami w condo-hotele odpowiada Tomasz Kopiszka, Investments Manager z Pracowni Finansowej:

Przeczytaj także

Tomasz Kopiszka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu na rynku nieruchomości w najbliższym czasie

inwestycje ostródzka, osiedle ostródzka, domy szeregowe ostródzka, inwestycje warszawa

Zyski zostały wypłacone z tytułu uczestnictwa w spółce za rok 2018

Zapisz się do newslettera i obejrzyj VIDEO z webinarem za darmo!

Inwestorom dysponującym kapitałem od 1 mln złotych umożliwiamy przystąpienie do inwestycji związanych z nieruchomościami w ramach specjalnych projektów VIP

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00