Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Czy branży nieruchomości może zagrażać spowolnienie gospodarcze?

14 lutego 2020

Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego polska gospodarka w 2020 roku ma nieco zwolnić. Powodem tych zmian mają być m.in. wzrosty cen prądu oraz podstawowych produktów, a także niższe dochody z PIT. Czy inwestorzy budowlani mają się czego obawiać? Wyjaśniamy czy branży nieruchomości może zagrażać spowolnienie gospodarcze!

Spowolnienie gospodarcze – czy ma wpływ na inwestycje w Warszawie w nieruchomości?

Według wstępnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego, realna stopa wzrostu PKB w Polsce w roku 2019 wynosiła 4%. Rzeczywistość była jednak nieco rozczarowująca, a wzrost okazał się niższy od oczekiwań (ok. 3%). Z tego względu przewiduje się, że rok 2020 przyniesie spowolnienie gospodarcze. Według danych z „Miesięcznika Ekonomicznego” Polskiego Instytutu Ekonomicznego nasz kraj nadal będzie jednak jednym z najlepiej rozwijających się krajów w Europie.

Jak taka sytuacja znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Zaobserwować można już inflację, która ma niebagatelny wpływ na nastroje wśród konsumentów. Będą z pewnością ostrożniej podchodzić do kwestii wydatków. Czy będzie miało to wpływ na inwestycje w nieruchomości? Wzrost cen mieszkań może spowodować nieznaczny spadek zainteresowania. Na pewno nie będzie on jednak tak znaczący, by stanowił jakikolwiek powód do obaw.

Inwestycje w nieruchomości a spowolnienie gospodarcze

Istotny wzrost płacy minimalnej, rosnące ceny energii elektrycznej oraz zwiększenie opłat administracyjnych za śmieci czy wodę sprawiają, że codzienne życie staje się coraz droższe. Także wynajem będzie coraz mniej opłacalny. Więcej ludzi stara się więc kupować własne mieszkania. Opłacanie raty kredytu za swoją własność jest o wiele rozsądniejszym rozwiązaniem, niż uiszczanie coraz większych opłat wynajmującemu. Spowolnienie gospodarcze zmniejszy liczbę osób starających się o kredyt, ale nie w takim stopniu, by nieruchomości inwestycyjne przestały być opłacalne. Warto pamiętać, że do dużych miast stale napływają młode osoby planujące swoją przyszłość oraz imigranci z sąsiednich państw. W kolejnych latach będą z pewnością szukać miejsca do życia.

Czy inwestycje w nieruchomości są nadal opłacalne?

Pracownia Finansowa nie ma żadnych wątpliwości, że obecny stan polskiej gospodarki nie zagraża sytuacji na rynku nieruchomości. Zdajemy sobie sprawę z nieco niesprzyjających warunków, ale widzimy też drugie oblicze takiej tendencji. W niepewnych czasach wiele osób będzie szukać sposobu na zabezpieczenie kapitału, a najlepszym rozwiązaniem jest kupno własnego mieszkania czy domu. Co więcej, działamy w niszy szeregowych domów jednorodzinnych, w świetnie skomunikowanych lokalizacjach w mieście. Takie lokacje stają się coraz bardziej popularne – mieszańcy dużych miast starają się uciec przed zgiełkiem centrum i nie mają już ochoty mieszkać w blokach czy kamienicach. Inwestycje w nieruchomości nadal są świetnym sposobem na zysk. Pracownia Finansowa umożliwia udział w takich dochodowych inwestycjach już z wkładem od 50 tys. zł! To bardzo wygodny i atrakcyjny sposób na zabezpieczenie oraz pomnożenie swojego kapitału.

Przeczytaj także

najlepsze inwestycje 2019 nieruchomości

Rynek nieruchomości od lat wykazuje wysoki potencjał inwestycyjny. Coraz więcej osób sprowadza się do dużych miast i decyduje na kupno własnego mieszkania. Ogromny popyt połączony ze wzrostem cen materiałów oraz usług budowlanych sprawiają, że branża ta jest jedną z najbardziej dochodowych. Czy ta tendencja się nadal utrzyma? Prezentujemy przewidywania na nadchodzący rok.

Inwestycje w nieruchomości już od wielu lat są jednymi z najbardziej opłacalnych sposobów na lokowanie nadwyżek kapitału. Z roku na rok rosną ceny mieszkań, dlatego wkład finansowy w ich zakup, po czasie, przeważnie zwraca się z nawiązką. Dzięki tej korzystnej sytuacji na rynku, Grupa Pracownia Finansowa w zeszłym roku z sukcesem zrealizowała kilkanaście inwestycji. Przedstawiamy nasze plany na rok 2020 oraz opinie odnośnie prognoz na kolejne lata.

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szeregowce, czyli posiadłości łączące cechy mieszkania i domu jednorodzinnego. Ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem nieruchomości, inwestycje na tym rynku okazują się niezwykle korzystne. Wyjaśniamy, dlaczego domy szeregowe cieszą się takim powodzeniem.

Odpowiednie wykończenie domu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale też użytkowych. Prawdziwy kamień nie bez powodu w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością – wyróżnia się trwałością, odpornością, a przy tym świetnie się prezentuje. Wyjaśniamy z jakich jeszcze powodów wybieramy naturalne elementy w inwestycjach deweloperskich.

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00