Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Czy nieruchomości sprzedają się w tych czasach?

30 czerwca 2022

Sytuację na rynku nieruchomości obserwują z zapartym tchem nie tylko eksperci branżowi i kredytobiorcy, ale także rentierzy. Do tej pory nieruchomości uznawane były za jedne z najbezpieczniejszych sposobów na pomnożenie kapitału, ale czy tak jest nadal? W ostatnim czasie najczęściej zadawanym pytaniem przez inwestorów jest to, czy mimo sytuacji na rynku, nieruchomości nadal się sprzedają.

Najpopularniejsze nieruchomości

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników oraz fakt, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nieruchomości. Najpopularniejszym z nich są mieszkania w blokowiskach, czyli mass market, które kupowane są przez nabywców w większości na kredyt. Należą one obecnie do tej grupy nieruchomości, które rzeczywiście sprzedają się słabiej. Ograniczona dostępność kredytów odgrywa w tym przypadku istotną rolę.

Niszowe inwestycje deweloperskie

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się na rynku domów jednorodzinnych w dużych miastach jak Warszawa czy Łódź. Niszowe inwestycje deweloperskie w osiedla domów szeregowych, takie jak w projektach, do których można dołączyć z Pracownią Finansową, znajdują nabywców niezależnie od koniunktury. Klienci, którzy decydują się na zakup tego typu nieruchomości, nabywają je często za gotówkę lub z dużym wkładem własnym. Dostępność i koszty kredytów nie mają większego znaczenia w tym przypadku.

Dowiedz się więcej o inwestowaniu grupowym w niszowe nieruchomości i uzyskaj wzory dokumentów inwestycyjnych dla projektów z aktualnej oferty TUTAJ >>

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00