Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Dlaczego warto inwestować w banki ziemi?

14 kwietnia 2022

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestowanie w banki ziemi – krok po kroku

Banki ziemi to innymi słowy spółki inwestujące w działki, na których wybudowane zostaną nieruchomości w ramach odrębnych projektów inwestycyjnych. Spółka doprowadza posiadany grunt do Pozwolenia na Budowę a następnie sprzedaje go do spółki celowej. W banku ziemi pod nowe inwestycje stosowany jest pożyczkowy model finansowania. Inwestora obowiązują zapisy umowy pożyczki ze z góry określoną i gwarantowaną umową roczną stopą zwrotu, oraz horyzontem inwestycyjnym.

Możliwości inwestycyjne

Aktualnie we współpracy z Pracownią Finansową można zainwestować w banki ziemi w ramach projektu inwestycyjnego JR Capital. Inwestycja polega na udzieleniu pożyczki spółce odpowiadającej za zapewnienie banku ziemi dla nowych projektów inwestycyjnych realizowanych na perspektywicznym rynku łódzkim. Łódź położona jest w środku Polski i łatwo z niej dojechać w każdy zakątek kraju. Miasto jest też dobrze skomunikowane, z dobrymi perspektywami na pracę i życie rodzinne, z klimatem i historią. Jest to duża miejscowość, a jednak z cenami bardzo konkurencyjnymi w porównaniu do innych polskich metropolii.

Gwarantowana umową roczna stopa zwrotu

W prezentowanym modelu finansowania pożyczka jest udzielana przez Inwestora na okres dwóch lat ze stałym oprocentowaniem. W przypadku inwestycji od 50tys zł gwarantowana umową roczna stopa zwrotu wynosi 6%, a w przypadku inwestycji od 100tys zł gwarantowana umową roczna stopa zwrotu wynosi 7%. Wypłata odsetek następuje co kwartał, a po zakończeniu umowy pożyczki następuje zwrot kapitału.

Bezpieczeństwo inwestycji

Ochronę interesów Inwestora w tego typu projektach stanowi m.in. zabezpieczenie w postaci weksla. Jest to w pełni pasywna forma inwestowania na rynku deweloperskim. Proces zarządzania realizacją prowadzi grupa INWE, bez Twojego zaangażowania. Dzięki inwestowaniu w banki ziemi możesz zbudować własną niezależność finansową i to Ty decydujesz czy przedłużasz umowę na kolejny okres po zakończeniu inwestycji. Dowiedz się więcej o projekcie JR Capital i uzyskaj wzory dokumentów inwestycyjnych zamawiając kontakt z Investment Managerem Tutaj >>

Przeczytaj także

Eksperci już kilka miesięcy temu ogłosili Zakopane polskim Manhattanem. Dotyczy to przede wszystkim wysokich cen nieruchomości, które determinowane są przez ograniczoną dostępność gruntów. To podnosi atrakcyjność tego typu inwestycji. Przy tym coraz bardziej nowatorski styl budowy tamtejszych domów dodatkowo potwierdza, że Zakopane zasługuje na miano górskiej metropolii marzeń.

Branża budowlana to branża, która napędza gospodarkę. Nabywcy, którzy kupią dom, wspierają także wiele innych obszarów rynku – kupują wyposażenie, meble, sprzęt RTV AGD itd. Można więc stwierdzić, że deweloperzy są siłą napędową gospodarki i ten obszar rynku także wpływa na inflację. Jak zatem podsumujemy rok 2021 w inwestycjach deweloperskich i jakie prognozy na kolejne lata? Odpowiada Radosław Kałczew, prezes WayDo – partnera technologicznego grupy INWE, realizującego projekty nieruchomości z portfolio Pracowni Finansowej.

Powodów do inwestowania w nieruchomości jest tak wiele, jak Inwestorów, którzy zdecydowali się na dołączenie do projektów deweloperskich w systemie crowdfundingowym. Jednym z powodów, który należy wymienić jest to, że stanową jedną z możliwości ochrony kapitału przed skutkami inflacji.

Panująca w ostatnim czasie podwyższona inflacja to czynnik, który sprawia, że nasze oszczędności systematycznie topnieją. W takiej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, że inwestorzy stawiają na nieruchomości jako sposób na ochronę oraz pomnożenie posiadanego kapitału.

24.10 godz. 20:00