Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Dochodowe inwestycje – skąd bierze się największy zysk z nieruchomości

4 sierpnia 2020

W co warto inwestować, aby zysk z inwestycji w nieruchomości był jak najbardziej zauważalny, i na co zwrócić największą uwagę przy decydowaniu się na przyłączenie do naszych projektów deweloperskich.

Budowa osiedla domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej Ostródzka na warszawskim Targówku

Dla inwestorów, z którymi współpracujemy, najważniejsza jest świadomość, że każdy z nich może zaangażować się w projekt deweloperski i dużo na nim zarobić. Nasi inwestorzy to osoby, które już zarabiają na swoim biznesie, zatem są w jakiejś branży fachowcami, zarządzają funkcjonującymi przedsiębiorstwami. To sprawia, że wolą skupiać się na tym, na czym się znają najlepiej, zamiast uczyć się od podstaw nowego biznesu. Ze względu na posiadane nadwyżki kapitału zarobione na własnych przedsięwzięciach, które kontynuują, szukają możliwości ulokowania ich w taki sposób, aby generowały dodatkowy dochód pasywny.

Mają świadomość, że żadna inwestycja w nieruchomości nie sprowadza się jedynie do wybudowania domu i jego sprzedaży. Po drodze, na osoby, które dopiero wchodzą w ten rynek i chcą wszystko zrobić na własną rękę czyha bowiem mnóstwo problemów i pułapek. My robimy to od lat, rynek jest nam bardzo dobrze znany i zmierzyliśmy się już z wieloma wyzwaniami, na które jesteśmy przygotowani w kolejnych projektach. Ponieważ model biznesowy zakłada odpowiedni podział zysku pomiędzy nami a inwestorami ze sprzedaży domów, to mamy żywotny interes w tym, aby te przedsięwzięcia jak najwięcej zarabiały. Samotny inwestor mógłby w pojedynkę nie podołać wszystkim wyzwaniom rynku, więc na koniec dnia mogłoby się okazać, że popełnił błędy, które znacznie wpłyną na końcowy wynik i zarobi w pojedynkę znacznie mniej niż dołączając jako wspólnik do projektów Grupy PF.

Profil inwestora

Wszystkie wspomniane okoliczności sprawiają, że naszą grupą docelową stali się przedsiębiorcy. Stanowią ponad 90 procent portfela naszych inwestorów, w tym prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, czyli mikroprzedsiębiorcy i małe firmy.

Natomiast potwierdzeniem powodzenia naszych projektów są zadowoleni inwestorzy, którzy mają już po kilkanaście udziałów w naszych projektach oraz opracowaną strategię na inwestowanie. Doinwestowują albo też gromadzą kapitał, który lokują w kolejne projekty, niekoniecznie w tym samym segmencie gospodarki, bo w ramach Pracowni Finansowej umożliwiamy dywersyfikację, czyli inwestycje w dwóch różnych obszarach rynku. Wsparciem jest tutaj panel inwestora, Biuro Obsługi Inwestora, regularne komunikaty, spotkania z inwestorami i raporty.

Radosław Kałczew

Prezes Zarządu PFN w Grupie Pracownia Finansowa


Nieruchomości od lat uznawane są za jeden z najbezpieczniejszych obszarów inwestycyjnych. Nawet pandemia koronawirusa nie spowodowała znacznych spadków na tym rynku, a jedynie spowolniła wzrost cen mieszkań i domów. Zaobserwowaliśmy jednak jeszcze jedną ciekawą tendencję. Podczas izolacji ludzie dostrzegli ograniczenia swojej przestrzeni i zaczęli rozglądać się za większym lokum – domem, szeregowcem z ogródkiem. W najbliższych czasach to właśnie te nieruchomości oraz działki będą najbardziej popularne, najszybciej się wyprzedadzą.

O czym warto pamiętać

Nieruchomości to realna wartość. Oprócz tego, że jest identyfikowalna, mierzalna i związana z jakąś przestrzenią, którą można ulepszyć, ubezpieczyć, to można nią także po prostu nią zarządzić, mieć na nią realny wpływ. W przeciwieństwie do inwestycji na rynku kapitałowym, gdzie często nasza możliwość ruchu jest ograniczona lub wręcz zerowa, i odbywa się przez wielokrotnie zmieniające się osoby zarządzające, a wynik końcowy jest niemal loteryjny. Inwestycje w nieruchomości Grupy PF dają perspektywę zarabiania jak deweloper.

24.10 godz. 20:00