Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Innowacyjne technologie w łódzkiej inwestycji deweloperskiej 

9 listopada 2022

Osiedle Beskidzka to projekt sfinansowany przez inwestorów Pracowni Finansowej w ramach projektu JR Beskidzka. Realizacja budowy inwestycji jest już na zaawansowanym etapie, a deweloper dzieli się kolejnymi detalami w projekcie. Należą do nich szczegółowe informacje na temat innowacyjnych technologii oraz najlepszych materiałów, które zostaną wykorzystane do budowy i wykończenia.

Najlepsze materiały, innowacyjny projekt, niższe rachunki – brzmi jak marzenie

Wybrzmi jeszcze lepiej, bo jest ono do zrealizowania. Budynki na osiedlu Beskidzka powstają przy wykorzystaniu najlepszych materiałów oraz nowoczesnych technologii. Co to oznacza? Ściany zostały wykonane z bloczków silikatowych, które są produktami całkowicie naturalnymi – to odpowiednio wyselekcjonowany piasek i wapno sprasowane pod wysokim ciśnieniem i przy wysokiej temperaturze. Bloczki nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji i mają zdolność do dodatkowego samoutwardzania, co czyni je jednymi z najbardziej wytrzymałych materiałów na rynku. Ponadto silikaty doskonale tłumią hałas, są ognioodporne, a także skutecznie chronią przed rozwojem pleśni i grzybów. Ponadto na posadzkach znajduje się wylewka anhydrytowa, która nagrzewa się szybciej od cementowej i efektywniej oddaje ciepło z ogrzewania podłogowego do pomieszczeń, co pozwala oszczędzić energię. Ogrzewanie domu zapewnia nowoczesna pompa ciepła, ale w projekcie uwzględniono również instalację kominkową, które może być wykorzystane jako drugie źródło ciepła.

Projekty ekologiczne są niezwykle cenne dla nabywców, dlatego też domy mają wiele eko rozwiązań

Dachy zostały przygotowane do montażu fotowoltaiki. W projekcie uwzględniono instalację do ładowarki samochodowej z możliwością wykorzystania pojazdu elektrycznego jako magazynu energii. Ponadto budynki mają instalacje smart home, czyli inteligentnego zarządzania domem, z opcją rozbudowy. Ten nowoczesny system nie tylko podnosi komfort użytkowania wnętrz, ale także pozwala efektywnie ograniczyć zużycie energii. Dla bezpieczeństwa mieszkańców teren inwestycji będzie ogrodzony i zamykany zdalnie sterowaną bramą. Najbliższe otoczenie osiedla, to dużo zieleni oraz las, które gwarantują czyste powietrze o każdej porze roku. Takie usytuowanie sprzyja spacerom i przeróżnym aktywnością. Poza tym usytuowanie osiedla sprawia, że wszelkie udogodnienia, takie jak między innymi: szkoły i przedszkola, centrum handlowe z bogatym zapleczem rozrywkowym i usługowym, apteka oraz poczta, znajdują się kilka minut od domu.

W planach kolejne dochodowe projekty inwestycyjne w Łodzi

Beskidzkie Osiedle to domy, które zapewnią nabywcom spokój i komfort, nie odbierając przy tym możliwości szybkiego skomunikowania się z wachlarzem ofert, które daje miasto. Kameralny klimat oraz otoczenie zieleni, to dodatkowe atuty inwestycji. Projekt sfinansowano w ramach inwestycji crowdfundingowych, do których można dołączyć we współpracy z Pracownią Finansową. Pozyskiwanie kapitału w tej inwestycji zostało zakończone, natomiast do oferty PF trafiła już kolejna inwestycja deweloperska w Łodzi – JR Rąbieńska, gdzie stopę zwrotu oszacowano na poziomie 18% dla pierwszych Inwestorów.

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00