Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestowanie w nieruchomości – jakie możliwości daje nam rynek

8 lipca 2020

O czym powinien pamiętać każdy inwestor obserwujący branżę nieruchomości w Warszawie. Co nam z pewnością pomoże w podjęciu najważniejszych decyzji dotyczących strategii inwestycyjnej.

Budowa apartamentowca przy ul. Kuflewskiej na warszawskim Targówku, sprzedaż w 2020 roku

Partnerzy uczestniczący w naszych projektach wiedzą, że inwestowanie deweloperskie w zakup mieszkań pod wynajem czy działek przekształcanych w budowlane, zaczyna się od poziomu kilkuset tysięcy czy kilku milionów złotych. Wiedzą także, że świat nieruchomości to bardzo rozległa gałąź gospodarki, w której funkcjonują nieruchomości komercyjne, gruntowe, lokale użytkowe czy biura na wynajem.

W tym miejscu odbywa się kluczowa kwestia decyzyjna dotycząca każdego inwestora – czy to on lub ona będzie osobą samodzielnie prowadzącą swoją inwestycję w Warszawie. Czyli innymi słowy, czy decyduje się na aktywną formę inwestowania, czy raczej będzie to inwestowanie pasywne. Przy całym stopniu trudności i skomplikowania, najbardziej wydajna w analizie potencjalnych ryzyk i niebezpieczeństw jest metoda kolejnych wyłączeń i wykluczeń.

W ten sposób inwestor decyduje, w jakim stopniu chce się sam angażować w wynajem, budowę czy nawet samą sprzedaż domów. W zamian za adekwatnie mniejszą stopę zwrotu nie będzie musiał brać na własne barki zawikłań organizacyjnych, zostawiając wszystko profesjonalistom. My zdejmujemy z niego cały bagaż spraw związanych z prowadzeniem inwestycji w nieruchomości, dzięki temu nie będzie musiał popełnić wszystkich możliwych błędów, jakie mogłyby być następstwem braku doświadczenia

Tomasz Wiśniewski

Opiekun inwestorów Pracowni Finansowej


Inwestowanie w nieruchomości to dzisiaj najbardziej dochodowy sposób zarabiania. Budowane przez nas domy z łatwością znajdują nabywców. Każda inwestycja jest projektem o najwyższej jakości. Będąc inwestorami wiemy jak ważne w tym biznesie jest poczucie bezpieczeństwa. Dostarczamy je z udokumentowanym doświadczeniem oraz potwierdzonymi sukcesami dotychczasowymi realizacjami.

Wyzwania na drodze każdej inwestycji

Dobrze wiemy, że można ugrząźć przy budowie własnego domu jednorodzinnego. Bywa, że taki proces jest powodem niepotrzebnych napięć, nie mówiąc już o przypadkach, gdy przez brak niezbędnej wiedzy do takiego inwestora urząd przesyła pismo, które przekreśla w ogóle możliwość przeprowadzenia całego jego przedsięwzięcia.

Równocześnie współpracujemy z inwestorami, którzy sami realizowali kilka inwestycji – i przez dużą kompleksowość tych projektów byli już zmęczeni, dlatego doceniamy również partnerstwa z osobami, które miały okazję zorganizować kilka podobnych projektów. Wiedzą, jak pracochłonny jest proces realizacji inwestycji i wolą już nie angażować się na własną rękę, a po prostu przyglądają się całemu procesowi, inwestując u nas.

Jak taki proces wygląda u nas

Już od jakiegoś czasu proponujemy inwestorom wyłącznie projekty inwestycyjne z pozwoleniami na budowę. Dzięki temu w ręce inwestora trafia gotowa oferta z dopełnionymi niezbędnymi formalnościami urzędowymi. Można powiedzieć, że Wspólnik dołącza do ‘gotowca’, gdzie proces budowy może rozpocząć się już nawet w ciągu zaledwie kilku tygodni. Najatrakcyjniejsze projekty, w opinii ekspertów najbardziej dochodowe, w pierwszej kolejności są proponowane inwestorom indywidualnym, którzy posiadają środki umożliwiające sfinansowanie całego projektu, lub grupie inwestorów VIP. Grupa VIP to kameralne grono zamożnych inwestorów, którzy z inwestycją od kwoty 1 miliona złotych dołączają do spółki z minimalną liczbą udziałowców. Wielu inwestorów wskazuje prywatność jako najbardziej pożądaną cechę inwestycji indywidualnej, dlatego preferują właśnie takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00