Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycje w nieruchomości na topie w pierwszej połowie 2021 roku – ceny na rynku cały czas rosną

5 sierpnia 2021

W dzisiejszych czasach coraz częściej zastanawiamy się nad odpowiednim inwestowaniem nadwyżek finansowych. Udział w dochodowej inwestycji, która w niedalekiej przyszłości może stać się źródłem dochodu z pewnością kusi wiele osób. Niektórzy chcą w ten sposób zdobyć dodatkowe pieniądze jednorazowo, dla innych jest to sposób na stały dochód pasywny. Jednym z najchętniej wybieranych i atrakcyjnych sposobów pomnażania pieniędzy są nieruchomości.

Jak zarabia się na inwestycjach w nieruchomości?

Niektórzy wyobrażają sobie, że dzięki zakupieniu mieszkania czy domu w stanie deweloperskim, wyremontowaniu go i wynajęciu (zarówno osobom prywatnym, jak i spółkom czy przedsiębiorstwom), możliwe jest uzyskanie wysokiego dochodu. Jednak szybko okazuje się, że do zajmowania się tego typu biznesem wymagane jest duże zaangażowanie, a często także niespodziewane wydatki, które nie zostały uwzględnione na początku strategii. Nie każdy też może pozwolić sobie na wzięcie kredytu i spłacanie go, nawet jeśli po czasie możliwy jest zarobek. Alternatywą dla takich osób będą inwestycje w nieruchomości z Pracownią Finansową. Dajemy możliwość zostania jednym z inwestorów wybranego projektu nieruchomości, z niskim progiem wejścia i bez konieczności samodzielnego doglądania całego procesu. Udokumentowane sukcesy zrealizowanych projektów w Grupie PF potwierdzają możliwość uzyskania wysokiego zysku, z jednoczesnym zapewnieniem wsparcia Investment Managera oraz Biura Obsługi Inwestora, którzy zapewniają opiekę na najwyższym poziomie.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Nieruchomości to jedno z najlepszych nośników wartości, w które można inwestować. Wiąże się to z ciągłym wzrostem cen mieszkań i domów – zarówno, jeśli chodzi o mieszkania o powierzchni od 60 do 80 metrów kwadratowych jak i domy w najbardziej pożądanych lokalizacjach. Wiele badań potwierdza te dane, a w tym materiale przytoczymy kilka z nich.

W ramach danych, które zebrał portal Otodom.pl (a następnie opracował portal Bankier.pl) wyraźnie widać, że ceny mieszkań i domów z rynku pierwotnego z roku na rok są coraz wyższe. Porównano ceny nieruchomości w ośmiu największych miastach Polski i w niemal każdym przypadku koszt za metr kwadratowy zwiększył się w ciągu ostatniego roku. Owszem, są również przypadki, kiedy cena za metr spadła – zaobserwować to można jednak głównie w Katowicach. Pozostałe sześć miast (czyli Kraków, Gdańsk, Poznań, Lublin, Łódź, Warszawa i Wrocław) to wyłącznie wyższe ceny i to we wszystkich trzech kategoriach – zarówno, jeśli chodzi o małe, średnie i duże nieruchomości. Warto zaznaczyć, że nieruchomości, do których można dołączyć we współpracy z Pracownia Finansową realizowane są właśnie w tych atrakcyjnych lokalizacjach – głównie w Warszawie.

Inwestycja w nieruchomość to bezpieczne rozwiązanie

Warto jednak zauważyć, że wzrosty cen za metr kwadratowy to nie wszystko – w czasie dwunastu miesięcy pomiędzy kwietniem 2020 a kwietniem 2021 roku, zanotowany najwyższe ceny w historii, w zakresie mieszkań oraz domów w Warszawie i Poznaniu. Trzeba pamiętać również o okolicznościach – wszystko to działo się podczas pandemii koronawirusa i kilku wprowadzanych przez rząd lockdownów, w których to wiele osób straciło pieniądze lub posady, z powodu konieczności zamykania miejsc pracy.

Ceny nieruchomości i tak jednak pięły się w górę – można sobie wyobrazić zatem jak sytuacja będzie wyglądała po pandemii. Jeśli wiele osób wróci do stałej pracy i nie będzie zagrożenia obostrzeniami, możliwe jest, że ceny jeszcze bardziej wzrosną. To potwierdza, że inwestowanie w nieruchomości to jeden z najlepszych pomysłów, prognozujących pasywne inwestycje, które mogą zapewnić wysoki przychód w przyszłości. Portale Otodom.pl i Bankier.pl zwracają również uwagę na fakt, że we wcześniejszych latach także obserwowano wzrosty cen mieszkań – skoro więc nie zatrzymała ich nawet pandemia, możemy podejrzewać, że nie zatrzyma ich nic.

W jakie nieruchomości najlepiej inwestować?

Dane, które pokazują wzrost cen mieszkań wskazują wyraźnie, że z tendencją wzrostową mamy do czynienia szczególnie w przypadku kwoty, którą trzeba zapłacić za metr kwadratowy. Ten fakt jest potwierdzeniem, że taka inwestycja zwyczajnie musi się opłacać – co sugerują wyniki badań z analizowanych największych miast.

Oczywiście, nie jest to jedyny aspekt, który sprawia, że crowdfunding udziałowy to idealna forma inwestycji. Warto również wspomnieć o niekończącym się popycie na nowe nieruchomości, domy w mieście, dobrze przystosowane do ewentualnego kolejnego lockdownu. Projekty inwestycyjne z Grupy PF trafiają swoją funkcjonalnością dokładnie w rynek, dzięki czemu szybko znajdują nabywców, a więc generują zyski dla inwestorów.

Przeczytaj także

Inwestycja Człuchowska to projekt 8 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, gdzie prognozowana stopa zwrotu z inwestycji została oszacowana na poziomie 19,25%. Zgodnie z zakładanym planem w styczniu rozpoczęto przygotowanie placu do budowy i przystąpiono do realizacji działań. Projekt zostanie zrealizowany w charakterystycznej dla naszego wykonawcy nowoczesnej i eleganckiej architekturze, gdzie przeważa użycie wysokiej klasy, naturalnych materiałów. Nowym elementem są widowiskowe antresole – wysokie na 5m salony z całkowicie przeszklonymi ścianami zewnętrznymi.

Projekt Ostródzka IV etap O16D to inwestycja, która finansowana jest kapitałem inwestorów zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego. Jest to IV, ostatni etap projektu Ostródzka, zlokalizowanego na warszawskim Targówku, funkcjonującego na zasadzie prywatnego osiedla domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Intensywne prace wykonawcy pozwalają na zakończenie budowy i przygotowywanie już domów do sprzedaży.

Inwestorów dysponujących kapitałem od 1 miliona złotych Pracownia Finansowa zaprasza do kameralnych projektów inwestycji w nieruchomości VIP realizowanych w Grupie PF. W ten sposób powstają najpiękniejsze i najbardziej nowoczesne wille miejskie w Warszawie.

Domy Pokazowe, które realizowane są w wybranych inwestycjach przez Wykonawcę zbierają bardzo dobre opinie inwestorów oraz nabywców. Ich celem jest zwiększenie zainteresowania kupnem domu, ale też pokazanie funkcjonalności i możliwości zaaranżowania przestrzeni, co przyspiesza proces realizacji ostatniego etapu projektu inwestycyjnego.

24.10 godz. 20:00