Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycje w nieruchomości – nasz sposób na dochód w zasięgu ręki

1 lipca 2020

Wyjaśniamy, jak powstają zyskowne inwestycje deweloperskie, dzięki którym możliwy jest dochód pasywny nieruchomości – oraz jakie czynniki pozwalają przynosić zysk takim inwestycjom finansowym na rynku warszawskim.

Osiedle domów szeregowych Ostródzka na warszawskim Targówku, sprzedane w listopadzie 2019

W odróżnieniu od dewelopera, który kupuje działkę budowlaną, po czym wynajmuje biuro architektoniczne, następnie generalnego wykonawcę budowy, w końcu sprzedawcę nieruchomości lub ewentualnie decyduje sprzedać ją sam, w Pracowni Finansowej całością procesu deweloperskiego zajmujemy się od początku do końca. Dlatego inwestorzy, którzy dołączają do naszych kolejnych przedsięwzięć jako udziałowcy, widzą na każdym kroku, że nad każdym etapem mamy pełną kontrolę.

Dla dużych korporacji deweloperskich w Polsce projekty domów jednorodzinnych są za małe. Dlatego my zagospodarowaliśmy tę niszę, chociaż organizacja budowy domów jednorodzinnych pochłania dużo energii. Ponieważ łatwiej na jednym kwadraciku ziemi wybudować do góry wiele pięter, niż to samo na jednej długiej działce, tylko w poziomie.

Jak realizujemy projekty budowy

Nasz model na rynku nieruchomości wyróżnia wypracowane tempo pracy i decyzji. Gdy do naszej firmy przychodzi pismo czy inna informacja, my od razu się nią zajmujemy – cała inwestycja odbywa się od początku do końca w jednym miejscu, w naszym warszawskim biurze na Saskiej Kępie. Od wymyślenia, przygotowania, zaprojektowania i uzgodnienia danej realizacji, przy równoczesnym pozyskaniu kapitału – aż do zwrotu tego kapitału inwestorom, razem z wypracowanym zyskiem.

To zresztą istotnie podnosi bezpieczeństwo naszych inwestycji w nieruchomości – ponieważ gdybyśmy mieli wymyśleć dany projekt, zebrać kapitał, a następnie przekazać go zewnętrznemu wykonawcy, to istniałoby ryzyko, że on zniknie, nie wywiąże się z umowy, weźmie pieniądze i nie zrealizuje tego, do czego jest wynajęty. Natomiast my mamy wszystko pod kontrolą. Nasze własne brygady pracują w stu procentach dla nas.

Tomasz Wiśniewski

Opiekun inwestorów Pracowni Finansowej


Nasz przepis na sukces to pomnażanie kapitału poprzez inwestowanie w niszowej gałęzi — od 2015 roku budujemy dobrze skomunikowane domy w stolicy. Wyrośliśmy na rozproszonej energetyce wiatrowej, co daje nam stabilność dzięki dywersyfikacji działalności w dwóch sektorach gospodarki.

Wypełniamy lukę na rynku

Już dawno zauważyliśmy, że obok obszaru działań dużych instytucji, które stawiają biurowce w centrum Warszawy, każdy z budżetem około 300 milionów złotych, funkcjonują nieduże przedsięwzięcia, w których ktoś ma pod miastem kawałek działki zostawiony w spadku, chce coś na niej zbudować, sprzedać, i w ten sposób zarobić. Brakowało nam czegoś takiego po środku.

W efekcie stworzyliśmy idealne rozwiązanie dla osób, które dysponują pewną nadwyżką kapitału – kilkuset tysięcy czy kilku milionów złotych – i bardzo cenią sobie bliskość i kontrolę nad toczącymi się inwestycjami. Myśląc o przyszłości taki świadomy inwestor nie chce ryzykować, unika wszelkich nieokreślonych instrumentów finansowych czy co gorsza pochodnych. Dokonuje odpowiedzialnych decyzji, inwestuje w coś, co jest bezpieczniejsze, nie ma wystarczająco czasu na śledzenie kursów walut czy akcji. Myśli o zabezpieczeniu swojego kapitału przed inflacją, stąd ani duże instytucje, ani mniejsze biznesy często nie traktują go poważnie jako potencjalnego inwestora.

Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla takich graczy, których nie interesuje już tylko pojedynczy domek pod miastem, ale którzy jednak nie są korporacją budującą biurowiec czy blok, jest oferta opracowana przez nas. Wspólnie z naszymi inwestorami, już od 2017 roku budujemy grupy budynków – czyli osiedla 10-20 domów jednorodzinnych. Wciąż są to inwestycje które nie są realizowane przez największe firmy nieruchomościowe, które w Warszawie idą na ilość i wznoszą kolejne wieżowce, a nowych domów powstaje w stolicy nadal niewiele, dlatego nasze inwestycje są tak atrakcyjne.

24.10 godz. 20:00