Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Inwestycje w nieruchomości w 2022 roku – wciąż warto?

14 lutego 2022

Panująca w ostatnim czasie podwyższona inflacja to czynnik, który sprawia, że nasze oszczędności systematycznie topnieją. W takiej sytuacji nie powinno nikogo dziwić, że inwestorzy stawiają na nieruchomości jako sposób na ochronę oraz pomnożenie posiadanego kapitału.

Odpowiedź na pytanie „czy wciąż warto inwestować w nieruchomości” jest krótka – tak.

Według analiz ekspertów, rok 2022 przyniesie podwyżki cenowe proporcjonalne do poziomu inflacji. Oznacza to, że ceny nieruchomości będą drożeć w tempie 2-3%.

Co jest ważne dla współczesnego Inwestora projektów nieruchomości?

Doskonale rozumiemy, że inwestowanie na rynku nieruchomości bierze się z określonych potrzeb ludzi, ich codzienności, poszukiwania alternatyw inwestycyjnych, chęci zabezpieczenia nadwyżek kapitału przez przedsiębiorców, którzy prowadzą własne biznesy, a stopy procentowe w bankach już ich nie satysfakcjonują i chcieliby czegoś więcej.  Potrzeby udziałowców naszych inwestycji to przede wszystkim chęć ochrony kapitału przed inflacją, pomnożenia nadwyżek finansowych, dążenie do uzyskiwania pasywnego dochodu bez zaangażowania własnego czasu inwestora, ale też udział w atrakcyjnym rynku nieruchomości z niewielkim wkładem własnym.

Dlaczego Inwestorzy wybierają Pracownie Finansową?

Kluczową przewagą Pracowni Finansowej jest doświadczenie. Jako część grupy kapitałowej INWE odpowiadamy za obsługę Inwestorów, natomiast za realizację projektów odpowiada zespół ekspercki partnera branżowego, sprawdzony wykonawca w grupie, który zrealizował całe mnóstwo inwestycji deweloperskich. Deweloper z grupy INWE od lat buduje w Warszawie, dzięki czemu zna tutejszy rynek oraz każdy jego aspekt. Wiemy, że jest znacznie bardziej odporny na wszelkie kryzysy i zawirowania, niż rynki w mniejszych miejscowościach. W stolicy kraju, siłą rzeczy, nieruchomości trzymają cenę przez zaangażowanie kapitału zagranicznego, a także dlatego, że jest to miasto napływowe – coraz więcej obywateli innych polskich miejscowości chce się osiedlić tutaj na stałe.

A co z bańką w nieruchomościach? Czy jest się czego obawiać?

Inwestowanie w nieruchomości to od lat jeden z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania. To, co jedni nazywają bańką, nasi specjaliści określają naturalną sytuacją rynkową. Budowane domy w grupie INWE, które finansowane są przez Inwestorów Pracowni Finansowej, z łatwością znajdują nabywców. Każda inwestycja jest projektem o najwyższej jakości. Będąc inwestorami wiemy jak ważne w tym biznesie jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego inwestycje konsultowane są w gronie ekspertów, którzy posiadają aktualne informacje rynkowe. Te natomiast pozwalają przypuszczać, że boom w branży budowlanej będzie trwał jeszcze przez długi czas, dając szansę na atrakcyjne zyski Inwestorom.

Przeczytaj także

Butikowe inwestycje deweloperskie to takie, które charakteryzują się awangardową architekturą, wysokim standardem wykonania oraz najwyższą jakością materiałów. Deweloperzy coraz odważniej podchodzą do prestiżowych projektów architektonicznych, co widać również w realizowanych inwestycjach finansowanych przez Inwestorów Pracowni Finansowej.

Projekt Kuflewska 5 to pierwsza inwestycja w portfolio Pracowni Finansowej, która polega na finansowaniu budowy willi miejskiej w Warszawie. Realizowana jest w ramach inwestycji VIP z prognozowaną stopą zwrotu na poziomie 16%. W październiku rozpoczęto proces sprzedaży lokali, co jest bardzo dobrą wiadomością dla Inwestorów, którzy dołączyli do tego projektu.

Po sukcesach wielu inwestycji nieruchomości grupy INWE realizowanych w Warszawie oraz Zakopanem, przyszedł czas na stolicę województwa łódzkiego. Łódź to kolejne miasto w Polsce, które rozszerzy deweloperską ofertę inwestycyjną Pracowni Finansowej. Aktualnie zapraszamy do projektu inwestycyjnego JR Capital, który polega na zapewnieniu banku ziemi pod inwestycje w tej lokalizacji.

Eksperci już kilka miesięcy temu ogłosili Zakopane polskim Manhattanem. Dotyczy to przede wszystkim wysokich cen nieruchomości, które determinowane są przez ograniczoną dostępność gruntów. To podnosi atrakcyjność tego typu inwestycji. Przy tym coraz bardziej nowatorski styl budowy tamtejszych domów dodatkowo potwierdza, że Zakopane zasługuje na miano górskiej metropolii marzeń.

24.10 godz. 20:00