Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Jak inwestować w nieruchomości – pomnożony kapitał dzięki inwestycji w domy

4 września 2020

Skąd wiemy, jak pomnożyć pieniądze? Co sprawia, że nasze inwestycje w nieruchomości w Warszawie to perspektywiczne przedsięwzięcia? Jakim sposobem wykonawca kieruje ofertę sprzedaży domów do idealnie trafionej grupy nabywców?

Wizualizacja apartamentowca przy ul. Handlowej na warszawskim Targówku

W każdym założeniu inwestycyjnym obok inwestora, który dysponuje odpowiednimi środkami, niezwykle ważną rolę pełni generalny wykonawca, do którego należy prowadzenie przedstawionej inwestycji. Sam inwestor nie angażuje się w budowę, bo zazwyczaj na co dzień prowadzi własny biznes. Dlatego też najczęściej woli powierzyć generowanie dochodu pasywnego ekspertom, równocześnie nadzorując projekt inwestycyjny poprzez Panel Inwestora, bieżące raporty, a także bezpośredni kontakt z Biurem Obsługi Inwestora, nie nadwyrężając czasu poświęcanego swojej codziennej działalności.

Stąd przedsięwzięcie deweloperskie doprowadza do szczęśliwego końca profesjonalista, dzięki któremu inwestor ma możliwość zaangażowania nadwyżek finansowych i spienięża inwestycję, która tym samym przynosi zysk. W przypadku inwestycji w Warszawie grupowych rola Pracowni Finansowej nie kończy się jednak wyłącznie na prowadzeniu przedsięwzięcia. Spółka jest bowiem wspólnikiem inwestorów we wszystkich projektach. Mamy zatem wspólnotę interesów z udziałowcami taki sam cel jak oni – zysk. Jednak dla inwestorów jest to typowy dochód pasywny, a Pracownia Finansowa wkłada doświadczenie ekspertów i zestaw umiejętności niezbędnych do kompleksowej realizacji inwestycji, zarządza projektem oraz nadzoruje proces realizacji. Wszystkim, którzy dołączają do danego projektu w podobnym stopniu zależy więc na powodzeniu przedsięwzięcia.

Multidyscyplinarne kompetencje

Kluczową przewagą Pracowni Finansowej jest to, że mamy swój własny zespół ekspercki, sprawdzonego wykonawcę w Grupie PF, który zrealizował całe mnóstwo inwestycji deweloperskich. Od lat budujemy wspólnie w Warszawie, dzięki czemu znamy tutejszy rynek oraz każdy jego aspekt. Wiemy, że jest znacznie bardziej odporny na wszelkie kryzysy i zawirowania, niż rynki w mniejszych miejscowościach. W stolicy kraju, siłą rzeczy nieruchomości trzymają cenę przez zaangażowanie kapitału zagranicznego, a także dlatego, że jest to miasto napływowe – coraz więcej obywateli innych polskich miejscowości chce się osiedlić tutaj na stałe.

Wiemy, że każdy inwestor szacuje również indywidualnie szanse powodzenia przedsięwzięcia, do którego go zapraszamy. A każdy projekt realizujemy z myślą o precyzyjnej grupie docelowej, którą określiliśmy na podstawie wewnętrznych badań i wieloletniego doświadczenia na styku branż finansowej, inwestycyjnej i nieruchomości. Potrzeby udziałowców naszych inwestycji czujemy więc instynktownie. Doskonale rozumiemy, że inwestowanie na rynku nieruchomości bierze się z określonych potrzeb ludzi, ich codzienności, poszukiwania alternatyw inwestycyjnych, chęci zabezpieczenia nadwyżek kapitału przez przedsiębiorców, którzy prowadzą własne biznesy, a stopy procentowe w bankach już ich nie satysfakcjonują i chcieliby czegoś więcej.

Tomasz Kopiszka

Investment Manager w Pracowni Finansowej


Umożliwiamy bezpieczne inwestowanie w projekty deweloperskie, które posiadają realną wartość materialną, i zabezpieczają w odpowiedni sposób Udziałowców. Nieruchomość, która jest przedmiotem umowy inwestycyjnej, już sama w sobie stanowi zabezpieczenie inwestycji, gdyż jest ewidencjonowana jako majątek spółki, której Inwestor staje się pośrednio współwłaścicielem. Dbamy o to, aby konstrukcja umowy inwestycyjnej uprzywilejowała Inwestora m.in. w taki sposób, żeby zyski ze sprzedaży nieruchomości trafiały w pierwszej kolejności do niego.

Kluczowe zalety naszych domów

Z drugiej strony są też odbiorcy końcowi, do których deweloper w Grupie PF kieruje ofertę sprzedaży, i którzy bardzo dobrze rozumieją, że koszt utrzymania domu na naszych osiedlach szeregowych to w końcowym podliczeniu te same pieniądze, co mieszkanie w bloku – a warunki zdecydowanie lepsze. Wybór naszego domu to oszczędność około 12 tysięcy złotych każdego roku – mieszkając w domu, dającym więcej swobody, bez konieczności płacenia czynszu. Ale dla nich najważniejsze jest przede wszystkim to, że u nas zawsze znajdą ogródek, zawsze taras, który dodajemy na dachu, pralnię, kotłownię, oraz inne przestrzenie, których brakowało dotąd w mieszkaniu. Doceniają to, że sami o sobie stanowią, nie muszą konsultować swoich wyborów z wspólnotą, czują wolność.

Opracowane w Grupie PF porównanie wykazało, że domy budowane w ramach naszych inwestycji deweloperskich są około 60% tańsze niż mieszkanie w stanie deweloperskim, w odniesieniu do metra kwadratowego – czyli odbiorca dostaje prawie dwa razy tyle powierzchni w tych samych kosztach. A uściślając – za 150 metrów kwadratowych domu z ogródkiem, podjazdem, garażem, ogrodem zimowymi i pozostałymi udogodnieniami, po podliczeniu i zsumowaniu nabywca płaci tyle, co za 70-metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim.

24.10 godz. 20:00