Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Lokalizacje z największym popytem zachęcają do inwestowania w nieruchomości w Łodzi

8 lutego 2023

W styczniu 2023 łódzka dzielnica Polesie zanotowała najwyższy popyt na nieruchomości ze wszystkich dzielnic w Łodzi. Aż 40% wszystkich szukających nowego lokum brało pod uwagę tę lokalizację, czyli miejsce, gdzie finansowany jest aktualnie projekt Apartamenty Polesie z Pracownią Finansową. Na drugim miejscu znalazła się dzielnica Widzew, gdzie inwestorzy mieli możliwość dołączenia do inwestycji Osiedle Beskidzkie. (źródło danych: bigdata.rynekpierwotny.pl)

Jak podsumowuje Przemysław Wójcik, nadzorujący inwestycje deweloperskie z grupy INWE – Te dane są najlepszym potwierdzeniem, że w grupie INWE projekty inwestycyjne wybierane są z największą starannością. Inwestorzy mogą czuć się bezpiecznie wiedząc, że we współpracy z Pracownią Finansową, mają możliwość dołączenia do projektów sprawdzonych w oparciu o dane i raporty rynkowe.

W inwestycji Osiedle Beskidzkie budowa odbywa się zgodnie z harmonogramem. Aktualnie realizowane są prace wykończeniowe i tynkarskie. Teren jest porządkowany i równany. Podpisywane są także pierwsze umowy rezerwacyjne, trwają rozmowy z nabywcami. Z analizy rynku bigdata.rynekpierwotny.pl wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba dostępnych mieszkań w Łodzi spadła o 13%, a średnie ceny w tym okresie systematycznie rosły. To dobra informacja dla inwestorów, potwierdzająca, że sytuacja na rynku łódzkim jest stabilna, a trend wzrostowy. – dodaje Przemysław Wójcik z INWE.

Zobacz zdjęcia z budowy w inwestycji Osiedle Beskidzkie w Łodzi

Zainteresowanie rynkiem deweloperskim w Łodzi sprawia, że inwestowanie w tym mieście jest coraz bardziej atrakcyjne. Łódź ma do zaoferowania wiele atrakcji jak m.in. ZOO z Orientarium, Aquapark Fala, czy sam Park Piłsudskiego, który znany jest z rzadkich gatunków roślin. To wszystko na terenie dzielnicy Polesie, więc trudno się dziwić, że zyskała ona miano lokalizacji o największym popycie w Łodzi. To tutaj niedługo wzniosą się także domy z inwestycji Apartamenty Polesie.

Sprawdź, jak dołączyć do inwestycji Apartamenty Polesie, realizowanej w najbardziej pożądanej dzielnicy w Łodzi, gdzie prognozowaną stopę zwrotu oszacowano na poziomie 21%.

Dowiedz się więcej podczas webinaru LIVE
REJESTRACJA>>>

Zarejestruj się już teraz a otrzymasz przypomnienie przez e-mail i SMS

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00