Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Największa inwestycja domów szeregowych na Targówku przygotowywana do sprzedaży

22 maja 2021

Projekt Ostródzka IV etap O16D to inwestycja, która finansowana jest kapitałem inwestorów zgodnie z ideą crowdfundingu udziałowego. Jest to IV, ostatni etap projektu Ostródzka, zlokalizowanego na warszawskim Targówku, funkcjonującego na zasadzie prywatnego osiedla domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Intensywne prace wykonawcy pozwalają na zakończenie budowy i przygotowywanie już domów do sprzedaży.

Z początkiem stycznia wykonano tynki wewnątrz budynków, instalację podposadzkową oraz wykonano prace elektryczne. Kontynuowano także prace związane z wykonaniem pionów hydraulicznych, okablowania podtynkowego oraz tynków wewnątrz budynków. Na luty zaplanowano zwiększenie liczby zespołów tynkarskich

Dzięki zrealizowanemu planowi zwiększenia zespołów tynkarskich w lutym prace były prowadzone jednocześnie na pięciu domach. Rozpoczęto również montaż bram garażowych. Prace elewacyjne zostały wstrzymane do czasu poprawy warunków atmosferycznych. W 8 z 16 domów zamontowano również bramy garażowe. Zakończono prace hydrauliczne oraz kanalizacyjne. Na koniec miesiąca rozpoczęto prace związane z wykonaniem izolacji podposadzkowej oraz zamontowano kolejne dwie bramy garażowe.

W marcu rozpoczęto prace tynkarskie na ostatnich trzech budynkach. Położono posadzki w pierwszych pięciu domach oraz zakończono montaż barierek na tarasach. Wznowiono również prace elewacyjne. Zakończone zostały prace elektryczne podtynkowe. Wykonano także montaż dwóch ostatnich zbiorników na nieczystości płynne. Sprzyjające warunki pozwoliły na rozpoczęcie prac związanych z wykonaniem ogrodzenia od tylnej strony budynków oraz wjazdów na posesje. Zakończono prace posadzkarskie na 11 budynkach oraz zamontowano wszystkie bramy garażowe. Zakończono prace elewacyjne od strony ogródków, prace tynkarskie wewnątrz budynków, zamontowano szyby na tarasach oraz rozpoczęto prace związane z zagospodarowaniem terenu.

Kwiecień obfitował w prace pozwalające na wykonanie finalnej elewacji w kolorze od strony frontowej. Rozpoczęto wykonanie WLZ elektrycznych. Zakończono prace związane z nałożeniem struktury (wykonaniem finalnej elewacji budynków) od strony frontowej. Realizowane były także działania związane z wykonaniem podjazdów z kostki, a także montażem oświetlenia elewacyjnego. Rozpoczęto prace nad wykonaniem gabionów od frontu i zamontowano tablice adresowe.

W maju zakończono prace związane z układaniem kostki na podjazdach oraz nasadzono drzewa. Zagospodarowano fronty budynków. Do całkowitego zakończenia budowy pozostało jeszcze dokończenie prac związanych z zagospodarowaniem ogródków, wyrównanie ziemi, wysianie trawy i wykonanie ogrodzeń podziałowych między budynkami od strony ogródków.

Wszystkie te intensywne prace pozwoliły na złożenie wniosku zgłaszającego formalne zakończenie budowy. Podpisanie umów sprzedaży planowane jest jeszcze na wrzesień obecnego roku. O postępach w realizacji tej inwestycji Pracownia Finansowa informuje inwestorów na bieżąco, a zainteresowanych dołączeniem do aktualnych inwestycji w nieruchomości zapraszamy na zapis do newslettera, aby uzyskać informacje o najbliższym webinarze LIVE >>

Przeczytaj także

W 2020 roku Pracownia Finansowa sfinansowała wszystkie projekty deweloperskie, które pojawiły się w portfolio inwestycyjnym. Pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zainteresowania rynkiem nieruchomości. Dodatkowo w wyniku lockdownu nastąpiła ewolucja potrzeb mieszkaniowych obywateli, która przełożyła się na jeszcze większy popyt na przestrzennie i funkcjonalne domy z ogródkiem.

Grupa PF wkracza w Nowy Rok z sukcesem w postaci sfinansowanych wszystkich dostępnych projektów inwestycyjnych, ale także z satysfakcją z postępów w realizowanych inwestycjach. W nieruchomościach mieszkaniowych naprawdę dużo się działo w ostatnim czasie, dlatego przekazujemy bieżące informacje z projektów.

W związku z intensywną rozbudową banku ziemi pod kolejne inwestycje, podnosimy limit dostępnego finansowania PFN Capital o 2,5 mln. zł. Już teraz możesz dołączyć do projektu udzielając pożyczki spółce z gwarantowaną umową roczną stopą zwrotu z inwestycji.

Oprócz kwestii bezpiecznego inwestowania oraz prognozowanych zysków z inwestycji w nieruchomości, nasi Inwestorzy bardzo często pytają nas o ryzyko związane z liczbą działek budowlanych w Warszawie, które są zagospodarowywane w bardzo szybkim tempie i mogą się wreszcie wyczerpać. Tym razem odpowiada Małgorzata Rosiak, Investment Manager Pracowni Finansowej i udziela informacji m.in. na temat możliwości stolicy w obszarze działek budowlanych, czym są dobra rzadkie w inwestowaniu w nieruchomości i kiedy jest dobry moment na inwestycje deweloperskie.

24.10 godz. 20:00