Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Nieruchomości inwestycyjne – dla kogo budujemy nasze domy

16 lipca 2020

W jaki sposób ustalamy lokalizacje organizowanych przez nas założeń deweloperskich w Warszawie, które są podstawą kolejnych zyskownych inwestycji. Jak działa rynek nieruchomości w stolicy i jak do naszych domów pokazowych czy willi miejskich trafiają klienci.

Osiedle domów jednorodzinnych na warszawskim Targówku przy ul. Pińskiej

Wiele osób zainteresowanych inwestycjami w nieruchomości chciałoby wybudować je jak najtaniej. Działka, która wydaje się być atrakcyjna pod każdym względem, znajduje się przeważnie z dala od infrastruktury. Nie mając wiedzy ani doświadczenia takie osoby nie zadbają należycie o stan jej uzbrojenia, przyłączy ani innych aspektów budowlanych. Mogą po prostu nie mieć pojęcia, że powinni to zrobić. Tymczasem inwestycje w Warszawie w nieruchomości to bardzo odpowiedzialny obszar, który dotyczy ludzi, dlatego ociera się równocześnie o wszystkie dziedziny życia. Niezbędny jest zestaw wielu kompetencji, których nie sposób nabyć szybko, ponieważ wymagają multidyscyplinarnej wiedzy, choćby z zakresu obowiązującego prawa, począwszy od administracyjnego, a skończywszy na rodzinnym.

Jak podkreśla w Pracowni Finansowej nasz ekspert branży nieruchomości Radosław Kałczew, przy budowie nieruchomości niezbędna jest praktyka i jeszcze raz praktyka. Żaden z kierunków studiów kształcących fachowców w branży architektonicznej, elektrycznej, instalacyjnej czy wznoszenia obiektów nie wykształci menedżera, który będzie skupiał wszystkie te rzeczy naraz, wraz z wiedzą o przyłączach czy układach drogowych, wszystko trzeba po prostu wiedzieć. Menedżerowie w Polsce i na świecie, potrafią prowadzić inwestycje dlatego, że stykają się z zagadnieniami z wielu dziedzin związanych z nieruchomością.

Każde przedsięwzięcie deweloperskie – czy to galeria handlowa, biurowiec, czy dom jednorodzinny, sprowadza się do tego, że ktoś je musi zaprojektować. A następnie doświadczony menedżer tego biznesu poprowadzić, z góry znając strategię planowanego założenia, jego grupę docelową oraz rozumiejąc, jaką funkcję pełni tutaj architekt.

Główni odbiorcy naszych domów

Ludzie, którzy zorganizowali sobie przestrzeń życiową adoptując na swoje potrzeby własny kawałek tkanki miejskiej, wiedzą, gdzie znajduje się najbliższy przystanek autobusowy, przedszkole czy ulubiony salon fryzjerski. Najczęściej są to osoby mieszkające w bloku – ponieważ duże miasto to przede wszystkim duże blokowiska, w których mieszkańcy muszą się fizycznie zmieścić. I właśnie te osoby, przez rozwój kariery zawodowej, siłą rzeczy nabywają z czasem większy majątek i większą zdolność finansową, co pozwala im na poszerzenie przestrzeni życiowej. Przy czym najczęściej wolą nie zmieniać dotychczasowej lokalizacji.

Analizując różne badania, widząc potrzeby ludzi przez wiele lat pracy w świecie nieruchomości, znając wiele różnych przypadków, dokładnie poznaliśmy, czego ludzie pragną. Najczęściej trzymają się oni okolicy, w której mieszkają, najchętniej pragną zostać w tej samej dzielnicy, w tym samym miejscu, koło rodziców i tam, gdzie się wychowali.

Radosław Kałczew

Prezes Zarządu PFN w Grupie Pracownia Finansowa


Od lat zajmujemy się projektowaniem inżynierskich rozwiązań architektonicznych, w których najistotniejsza jest ergonomia funkcji użytkowej i bieżącej eksploatacji obiektów. Projekty inwestycyjne, jakie realizujemy w Grupie Pracownia Finansowa, stają się dodatkowo atrakcyjne w obecnych czasach, gdyż uwzględniają w strategii inwestycyjnej ewentualny spadek wartości pieniądza.

Skąd się bierze unikatowa oferta

Planując i projektując nasze założenia inwestycyjne bierzemy pod uwagę wszystkie te potrzeby klienta docelowego — dlatego budujemy w Warszawie domy i osiedla domów. Co istotne na rynku nieruchomości, domy sprzedajemy nie na metry kwadratowe. Cena domu zależy bowiem od wartości działki, na jakiej stoi. Dlatego wszystkie elementy wypadkowe dają wektor ceny za dom sprzedawany tak naprawdę na sztuki.

Jak każde miasto, Warszawa to głodny rekin, wciąż pożerający mniejsze rybki — prędko się rozwija i ciągle rośnie. Tutaj głównie działamy i to tutaj poszukujemy nieruchomości, które dadzą ludziom komfort wyboru nowego, a jednocześnie znajomego miejsca zamieszkania. Dlatego na nasze dni otwarte, czy też podczas samej sprzedaży domów nasi klienci najczęściej przychodzą do nas pieszo, bez użycia samochodu, bo oni już tutaj mieszkają. Są w miejscu, gdzie my budujemy. I to jest główna przewaga naszej oferty.

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00