Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Nieruchomości nadal atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym

20 kwietnia 2020

Pandemia koronawirusa wybuchła zupełnie niespodziewanie. Działania związane z ograniczeniem liczby osób zarażonych doprowadziły do światowego kryzysu. Mimo to, poszczególne branże inaczej odczują jego skutki. Wyjaśniamy, czy inwestycje w Warszawie w nieruchomości są nadal atrakcyjne.

Koronawirus a inwestycje w nieruchomości

Przymusowa izolacja oraz zamknięcie miejsc publicznych, sklepów i punktów usługowych przyczyniły się kryzysu gospodarczego. Wywiera on wpływ na wszystkie branże, ale na pewne bardziej, a na inne mniej. Największe kłopoty ma m.in. sektor turystyczny, usługowy czy gastronomiczny. Najmniej ucierpią m.in. e-commerce, branża gier video czy serwisy streamingowe. Dużo bardziej odporne na zmiany są też najsilniejsze rynki, m.in. nieruchomościowy. Spodziewamy się, że w tym trudnym czasie spadnie popyt na zakup własnych czterech ścian, ale zdaniem specjalistów nie spowoduje to obniżek cen. Najbardziej prawdopodobne jest okresowe zahamowanie ich wzrostu.

Po ustabilizowaniu całej sytuacji osoby, które miały zamiar kupić mieszkanie czy dom, najprawdopodobniej i tak zrealizują swój plan. Z tego względu inwestycje w nieruchomości nadal dają duże szanse na wymierny zarobek, a przede wszystkim umożliwiają zabezpieczenie kapitału.

Czy inwestycje w nieruchomości nadal się opłacają?

Kryzys gospodarczy już zaczyna osłabiać wartość waluty. W USA podjęto decyzję o dodrukowaniu pieniędzy, co zwiększy inflację. Kurs złotego osiągnął poziom najgorszy od kilku lat. Trudno przewidzieć co będzie dalej. Przetrzymywanie większych środków w bezczynności jest głównie narażaniem się na stratę, a dysponowanie ich na kontach oszczędnościowych staje się aktualnie wyjątkowo mało opłacalne. Wiele osób poszukuje sposobów na skuteczniejsze zabezpieczenie kapitału na czas zawirowań związanych z pandemią, umożliwiających jego pomnożenie w przyszłości. Nieruchomości inwestycyjne okazują się bardzo popularną formą w czasach kryzysu. Domy i mieszkania raczej nie tracą na wartości, w przeciwieństwie do pieniądza.

Dlaczego warto wybierać inwestycje w nieruchomości?

Nie każdego oczywiście stać na zakup mieszkania. Nie wszyscy mają także czas na zajmowanie się np. wynajmem, w celu uzyskania dochodu pasywnego. Istnieją jednak inne sposoby na zabezpieczenie i pomnożenie kapitału. Inwestycje w nieruchomości w ramach crowdfundingu udziałowego wymagają stosunkowo niskiego wkładu, a cały czas dają szanse na wymierne korzyści. W ten sposób można wejść w spółkę na czas realizacji projektu (ok. dwóch lat), co pozwoli przeczekać kryzys związany z pandemią. Przez ten czas pieniądze tworzą realną wartość z perspektywą zwrotu wraz z wygenerowanym na niej zyskiem. Inwestorzy Pracowni Finansowej szybko przyzwyczajają się do tego wygodnego sposobu na dochód pasywny. Wielu z nich po zakończeniu jednej dochodowej inwestycji lokuje zwrócony kapitał w kolejnych projektach, pozwalając mu pracować bez przerwy i uzyskując satysfakcjonujące stopy zwrotu.

Przeczytaj także

Użytkownicy aplikacji jako pierwsi otrzymują informacje o nowych projektach inwestycyjnych, do których można dołączyć, a także preferencyjnych warunkach przystąpienia do inwestycji, dostępnych wyłącznie dla wąskiego grona osób.

Do Warszawy sprowadza się wiele młodych ludzi z innych części Polski, a także z zagranicy. Ponieważ szukają tutaj pracy i stabilizacji, często decydują się na kupno własnego lokum. Z tego względu inwestycje w nieruchomości są świetnym sposobem na zabezpieczenie oraz pomnożenie kapitału. Przedstawiamy nasz nowy warszawski projekt – O2!

Statystyki jasno wykazują, że w Polsce powstaje coraz więcej mieszkań i domów jednorodzinnych. Wzrosty cen podstawowych mediów oraz produktów mają chwilowo spowolnić rozwój sektora budowlanego, ale nie przewiduje się żadnego załamania. Czy rynek mieszkaniowy w Polsce ma potencjał inwestycyjny? Analizujemy raport GUS!

Jak wykazują badania m.in. Głównego Urzędu Statystycznego, Polacy coraz chętniej kupują domy na własność. W jakich wnętrzach najchętniej chce się teraz mieszkać? Wyjaśniamy jakie inwestycje w nieruchomości są teraz najbardziej popularne.

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00