Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Polacy chcą mieszkać w domach i nie przesadzają z metrażem

21 lutego 2020

Jak wykazują badania m.in. Głównego Urzędu Statystycznego, Polacy coraz chętniej kupują domy na własność. W jakich wnętrzach najchętniej chce się teraz mieszkać? Wyjaśniamy jakie inwestycje w Warszawie w nieruchomości są teraz najbardziej popularne.

Rosną ceny prądu, podstawowych usług i produktów spożywczych. W związku z tym coraz więcej płaci się także za wynajem czy zakup mieszkania. Mimo tego, Polacy nie rezygnują z marzeń o własnym domu. Tym bardziej chcą gdzieś ulokować swoje pieniądze, myśląc o zapewnieniu sobie bezpiecznej przyszłości. Jakiego lokum szuka dla siebie statystyczny Polak? Udowadniamy, że inwestycje w nieruchomości konkretnego typu są bardzo opłacalne!

Inwestycje w nieruchomości – jakie domy kupują Polacy?

Według danych podanych przez GUS, w roku 2019 r. oddano do użytkowania 207,2 tys. mieszkań, czyli o 12,0% więcej niż przed rokiem. Przy tym średnia ich powierzchnia spadła o ok. 1,5 m2. Coraz popularniejsze stają się małe domy, tj. mieszczące się w przedziale od 80 do 140 m2. Polacy najchętniej wybierają lokale mające od 100-150 m2. Rezygnują też z piwnic i poddaszy, a także parkingów podziemnych. Nie jest to kwestia gustu czy mody, ale warunków ekonomicznych. Z roku na rok rosną koszty budowy, wykończenia i utrzymania (szczególnie prąd czy ogrzewanie), dlatego mały dom jest rozsądniejszym rozwiązaniem z perspektywy finansowej. Coraz mniej opłacalny staje się drożejący wynajem. Taki stan sprawia, że inwestycje w nieruchomości są nadal bardzo opłacalne. Polacy starają się szybko znaleźć i kupić własne miejsce do życia, ponieważ w ten sposób zabezpieczają swój kapitał.

Pracownia Finansowa a inwestycje w nieruchomości

Specjaliści z Pracowni Finansowej już od kilku lat uważnie obserwują zmiany na polskim rynku nieruchomości. Dzięki naszej wnikliwości tworzymy projekty, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom współczesnych Polaków. Potwierdzają to nieruchomości inwestycyjne z poprzednich lat zakończone sukcesem. Tworzymy przytulne osiedla, które spełniają najpopularniejsze wymagania. Nasze domy szybko się sprzedają, zapewniając optymalny zysk. Oferujemy najbardziej pożądane metraże, rozsądne ceny, świetną lokalizację i nowoczesne budownictwo. Nasze realizacje są niezwykle funcjonalne.

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości to jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie oraz pomnożenie kapitału. Domy z roku na rok zwiększają swoją wartość i nic nie wskazuje na to, że ta tendencja miałaby się zmienić. Co więcej, dzięki naszemu doświadczeniu tworzymy realizacje cieszące się dużym zainteresowaniem. To po prostu domy, w których chcą mieszkać Polacy osiadający w dużych miastach.

Wchodząc w spółkę komandytową z Pracownią Finansową w ciągu kilku lat ma się szansę na bardzo korzystną stopę zwrotu. Wystarczy już 200 tys. złotych, by w perspektywie mieć możliwość uzyskania nawet ponad 10% zysku. Bez wysiłku, znajomości branży, przepisów i jakiegokolwiek innego aktywnego zaangażowania!

Przeczytaj także

najlepsze inwestycje 2019 nieruchomości

Rynek nieruchomości od lat wykazuje wysoki potencjał inwestycyjny. Coraz więcej osób sprowadza się do dużych miast i decyduje na kupno własnego mieszkania. Ogromny popyt połączony ze wzrostem cen materiałów oraz usług budowlanych sprawiają, że branża ta jest jedną z najbardziej dochodowych. Czy ta tendencja się nadal utrzyma? Prezentujemy przewidywania na nadchodzący rok.

Inwestycje w nieruchomości już od wielu lat są jednymi z najbardziej opłacalnych sposobów na lokowanie nadwyżek kapitału. Z roku na rok rosną ceny mieszkań, dlatego wkład finansowy w ich zakup, po czasie, przeważnie zwraca się z nawiązką. Dzięki tej korzystnej sytuacji na rynku, Grupa Pracownia Finansowa w zeszłym roku z sukcesem zrealizowała kilkanaście inwestycji. Przedstawiamy nasze plany na rok 2020 oraz opinie odnośnie prognoz na kolejne lata.

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szeregowce, czyli posiadłości łączące cechy mieszkania i domu jednorodzinnego. Ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem nieruchomości, inwestycje na tym rynku okazują się niezwykle korzystne. Wyjaśniamy, dlaczego domy szeregowe cieszą się takim powodzeniem.

Odpowiednie wykończenie domu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale też użytkowych. Prawdziwy kamień nie bez powodu w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością – wyróżnia się trwałością, odpornością, a przy tym świetnie się prezentuje. Wyjaśniamy z jakich jeszcze powodów wybieramy naturalne elementy w inwestycjach deweloperskich.

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00