Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Prestiżowe inwestycje w apartamenty dla wielbicieli luksusu

9 grudnia 2022

Inwestycje w nieruchomości premium to propozycje dla najbardziej wymagających inwestorów crowdfundingowych. Dla tych, którzy fascynują się architekturą, rynkiem premium i dobrami luksusowymi. Z zapartym tchem będą obserwować, jak powstają finansowane przez nich domy w inwestycji Apartamenty Polesie w Łodzi.

Rejestracja na webinar: „Zarabiaj bezpiecznie na budowie domów w mieście” tutaj >>

Inwestycje deweloperskie są atrakcyjną kontrą dla niskooprocentowanych lokat i ostoją dla kapitału przy szalejącej inflacji. Mimo, że obserwujemy aktualnie wstrzymanie nowych inwestycji u deweloperów, to ta sytuacja nie dotyczy rynku premium. W czasach kryzysu wartość prestiżowych nieruchomości nie odnotowuje spadku popytu, a w dłuższym okresie wręcz wzrasta. 

Czego można się spodziewać, inwestując w nieruchomości premium?

Luksusowe domy nadal są budowane, a zainteresowanie nabywców zakupem tego rodzaju nieruchomości nie słabnie. Eksperci przewidują, że w roku 2024 rynek deweloperski znów odnotuje ogólne wzrosty. To spowoduje, że przez wiele wstrzymanych realizacji inwestycyjnych, nieruchomości premium spotkają się z jeszcze większą atencją nabywców. Dzięki temu już teraz mogą stanowić nie lada okazję inwestycyjną.

Apartamenty Polesie – prestiżowe domy w dużym mieście

Nowy projekt inwestycyjny w portfolio Pracowni Finansowej to Apartamenty Polesie w Łodzi realizowane w ramach spółki JR Rąbieńska. Na terenie parku powstanie zespół ośmiu budynków mieszkalnych, jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Na zakup domu w dużym mieście nie każdy może sobie pozwolić, dlatego tego typu inwestycje uznawane są za dobra luksusowe. Ich nabywcy, to osoby, które nie kupują pierwszego mieszkania, a nieruchomości finansują przeważnie gotówkowo, dlatego nie dotyczą ich problemy, z jakimi spotykają się kredytobiorcy. 

Dobra lokalizacja to połowa sukcesu

Inwestycja Apartamenty Polesie jest realizowana przez JR Group – partnera branżowego INWE, który zrealizował już z sukcesem niejedną inwestycję zarówno w Łodzi jak i w innych polskich miastach. Lokalizacja dla tej inwestycji również nie została wybrana przypadkowo, a partner potwierdza, że nieruchomości w tym miejscu bardzo dobrze się sprzedają i zainteresowanie nimi jest duże. Projekt zakłada budowę apartamentów w podwyższonym standardzie, z uwzględnieniem m.in. systemu smart dom, systemu energooszczędnego, dużych okien i prześwitów, pomp ciepła i magazynów energii.

Luksus dla wymagających

Domy z rynku premium mają za zadanie nie tylko uwzględniać wszystko, co najlepsze dla nabywców, ale też generować zysk, przy okazji zachwycając swoja architekturą wymagających inwestorów, którzy je finansują. Takich, dla których obserwowanie powstawania budynków w podwyższonych standardzie także będzie fascynujące. Są to często osoby, które będą z zachwytem podziwiać odpowiednie naświetlenie czy przemyślane ustawienie okien dla zachodów słońca. W końcu inwestują w realną wartość, czyli budynki, które będą istnieć przez dziesiątki lub nawet setki lat. Ważna jest dla nich jakość realizacji, dlatego decydują się finansować projekty nie tylko dla prognozowanych wysokich zysków, ale także dla idei uczestniczenia w przedsięwzięciu o odpowiednim standardzie. 

Dowiedz się więcej podczas webinaru LIVE
REJESTRACJA>>>

Zarejestruj się już teraz a otrzymasz przypomnienie przez e-mail i SMS

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00