Projekty deweloperskie sfinansowane w błyskawicznym tempie mimo pandemii – raport 2020

W 2020 roku Pracownia Finansowa sfinansowała wszystkie projekty deweloperskie, które pojawiły się w portfolio inwestycyjnym. Pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zainteresowania rynkiem nieruchomości. Dodatkowo w wyniku lockdownu nastąpiła ewolucja potrzeb mieszkaniowych obywateli, która przełożyła się na jeszcze większy popyt na przestrzennie i funkcjonalne domy z ogródkiem.
Lockdown = homeoffice + homeschooling
Domy budowane w ramach projektów inwestycyjnych doskonale odpowiedziały na potrzeby rodzin, które musiały się zmierzyć z zamknięciem wszystkich członków na jednym obszarze. Typowe mieszkania, nawet te z balkonem, okazały się niewystarczające, aby jednocześnie pełnić funkcję domu, biura, szkoły, stołówki, miejsca rozrywki i odpoczynku. Domy szeregowe w mieście stały się wręcz dobrem pożądanym, co także dostrzegli inwestorzy.
Kolejka do inwestowania w nieruchomości
Tym sposobem sfinansowane zostały niemal od razu wszystkie nowe projekty, które pojawiły się w portfolio Pracowni Finansowej. Wśród nich znalazły się projekty zlokalizowane na warszawskim Targówku, Woli, Zaciszu oraz Bródnie. Dobrze zaplanowana strategia inwestycyjna, obecność pozwoleń na budowę, a także prognozowana atrakcyjna stopa zwrotu w inwestycjach spowodowały, że spółki realizujące projekt Kuszników, Człuchowska, Krzesiwa, Kołowa, a także O2 zapełniły się Wspólnikami.
Budowa domów i niezależności finansowej
Branża nieruchomości w modelu crowdfundingowym bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Główną przewagą tego obszaru jest charakter nośnika wartości, który podnosi bezpieczeństwo inwestycji, a inwestor staje się pośrednio właścicielem budowanej nieruchomości. Udział w tego typu biznesie zachęca odpowiednią formą pomnażania kapitału, atrakcyjnymi prognozowanymi stopami zwrotu, ale także możliwością zabezpieczeniem kapitału przed inflacją. W związku z tym na projekty deweloperskie realizowane w Grupie PF inwestorzy przeznaczali w 2020r. średnio ok. 220tys. PLN.
Prognozy na 2021 rok w branży deweloperskiej
Grupa PF stale się rozwija. W obszarze nieruchomości ma zamiar wyjść poza dotychczasowe miasta, w których realizowane były projekty – Warszawę i Zakopane. Planuje rozszerzyć działalność związaną z inwestycjami deweloperskimi na inne miasta, natomiast nadal zostajemy w Polsce. Kolejne projekty będą realizowane z założeniem tak samo optymalnych strategii inwestycyjnych, umożliwiających pomnażanie nadwyżek finansowych w oparciu o realną wartość. Zachęcamy do obserwowania strony z webinarami LIVE oraz zapisania się do newslettera Pracowni Finansowej, w którym poinformujemy o pojawieniu się nowej inwestycji ZAPISZ SIĘ

Przeczytaj także
Czy istnieje inwestycja idealna? Gwarantująca bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy oraz wysoką stopę zwrotu? Choć wielu inwestorów zapewne ma swoje typy, to niestety nigdy nie mamy pewności, że nie stracimy zainwestowanego kapitału – ryzyko to nieodłączny towarzysz każdego inwestora, a unikanie ryzyka oznacza unikanie zysku.
Inwestowanie w nieruchomości nie straciło na popularności, nawet mimo sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Nadal są uważane za jedne z najbezpieczniejszych i atrakcyjnych możliwości lokowania kapitału. Jednak jak spośród tylu dostępnych możliwości rynkowych, wybrać tę najbardziej odpowiednią?
Inwestycja w ramach projektu PFN Capital polega na udzieleniu pożyczki spółce odpowiadającej za zapewnienie banku ziemi dla nowych projektów inwestycyjnych. Dokapitalizowana w ten sposób spółka gwarantuje Inwestorowi określoną stopę zwrotu, przez określony czas, która jest wypłacana kwartalnie w formie odsetek.
Oprócz kwestii bezpiecznego inwestowania oraz prognozowanych zysków z inwestycji w nieruchomości, nasi Inwestorzy bardzo często pytają nas o ryzyko związane z liczbą działek budowlanych w Warszawie, które są zagospodarowywane w bardzo szybkim tempie i mogą się wreszcie wyczerpać. Tym razem odpowiada Małgorzata Rosiak, Investment Manager Pracowni Finansowej i udziela informacji m.in. na temat możliwości stolicy w obszarze działek budowlanych, czym są dobra rzadkie w inwestowaniu w nieruchomości i kiedy jest dobry moment na inwestycje deweloperskie.