Rewolucja rynku nieruchomości w czasie pandemii COVID-19

Pojawienie się pandemii COVID-19 odcisnęło na gospodarce szereg zmian. Konieczność reorganizacji w przedsiębiorstwach i przemodelowanie rodzaju pracy na formę zdalną doprowadziły rynek nieruchomości do pewnego rodzaju rewolucji, który spowodował m.in. wzrost zainteresowania zakupem własnego domu.
Pandemia koronawirusa kazała nam odnaleźć się w dotąd oglądanej jedynie w filmach, nowej rzeczywistości. Ludzie zostali zamknięci nie tylko we własnych krajach i miastach, ale także we własnych domach. Mieszkania, które do tej pory były wystarczające dla osób, spędzających sporą cześć dnia w pracy, na spotkaniach ze znajomymi, czy na zajęciach dodatkowych z dziećmi, obecnie w dobie kwarantanny i pracy zdalnej, stają się za ciasne. Nie spełniają potrzeby zapewnienia odpowiedniego komfortu życia, ujawniają swoje słabe strony i brak dostosowania do warunków koniecznej izolacji.
Nabyte lub wynajmowane miejsca zamieszkania stały się lokalizacjami pracy, nauki, odpoczynku. Wywołało to ewolucję potrzeb mieszkaniowych. Zderzenie z nową rzeczywistością u wielu spowodowało dostrzeżenie problemów wynikających z posiadania małego mieszkania, ciasnoty, braku możliwości dostatecznej i odpowiedniej organizacji przestrzeni. Wiele osób rozpoczęło remonty, o czym świadczyły kolejki w sklepach budowlanych i odległe terminy dostaw. Dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć działki, a ich ceny niemal natychmiast znacznie wzrosły.
Już teraz, gdy temat kryzysu i ryzyka pandemii stał się realny dla całego świata, chcemy się lepiej przygotować na ewentualny powrót wirusa. Nie chcemy być już zamknięci w małych pomieszczeniach. Poszukujemy domów z ogródkiem, przestrzeni. Wskutek tego agenci zajmujący się sprzedażą nieruchomości deweloperskich Grupy Pracownia Finansowa otrzymali dużą liczbę zgłoszeń od osób zainteresowanych zakupem domów szeregowych. Specjalistom inwestycyjnym ten trend pozwala prognozować – po pierwsze, szansę na szybką sprzedaż nieruchomości, czyli krótszy proces realizacji, a po drugie – możliwość uzyskania wyższej ceny sprzedaży determinowanej przez zwiększony popyt.
To powoduje, że inwestycje w nieruchomości, szczególnie takie jak oferuje Pracownia Finansowa zyskują na atrakcyjności. Są doskonale zaprojektowane, aby spełnić wielozadaniową funkcjonalność, co oznacza, że popyt w tym sektorze nie powinien się zmniejszać, a możemy wręcz przypuszczać, że będzie się zwiększał. Dodatkowo są idealnym rozwiązaniem inwestycyjnym dla inwestorów, którzy obawiają się inflacji powodującej spadek wartości pieniądza i poszukują sposobów na zabezpieczenie kapitału.
Teraz jest to szczególnie istotne. Projekty dochodowych inwestycji w nieruchomości z Pracownią Finansową stają się podwójnie atrakcyjne w dobie dodruku pieniądza, ponieważ z automatu uwzględniają spadek jego wartości. Gdy mamy do czynienia z inflacją, można na nich zarobić odpowiednio więcej, a wynika to z faktu sprzedaży wybudowanych domów po odpowiednio wyższej cenie, odpowiadającej ich realnej wartości za ok. 1,5-2 lata.
Dowiedz się więcej podczas spotkania LIVE z Wiceprezesem Pracowni Finansowej Tomaszem Wiśniewskim – zarezerwuj miejsce tutaj >>

Przeczytaj także
Użytkownicy aplikacji jako pierwsi otrzymują informacje o nowych projektach inwestycyjnych, do których można dołączyć, a także preferencyjnych warunkach przystąpienia do inwestycji, dostępnych wyłącznie dla wąskiego grona osób.
Inwestycje w nieruchomości już od wielu lat są jednymi z najbardziej opłacalnych sposobów na lokowanie nadwyżek kapitału. Z roku na rok rosną ceny mieszkań, dlatego wkład finansowy w ich zakup, po czasie, przeważnie zwraca się z nawiązką. Dzięki tej korzystnej sytuacji na rynku, Grupa Pracownia Finansowa w zeszłym roku z sukcesem zrealizowała kilkanaście inwestycji. Przedstawiamy nasze plany na rok 2020 oraz opinie odnośnie prognoz na kolejne lata.
Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy projektów deweloperskich mieli co odłożyć
Zapisz się do newslettera i obejrzyj VIDEO z webinarem za darmo!