Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Rozpędzony potencjał rynku nieruchomości wkracza w kolejny rok

30 grudnia 2019

Rynek nieruchomości od lat wykazuje wysoki potencjał inwestycyjny. Coraz więcej osób sprowadza się do dużych miast i decyduje na kupno własnego mieszkania. Ogromny popyt połączony ze wzrostem cen materiałów oraz usług budowlanych sprawiają, że branża ta jest jedną z najbardziej dochodowych. Czy ta tendencja się nadal utrzyma? Prezentujemy przewidywania na nadchodzący rok.

Rynek nieruchomości inwestycyjnych w 2020 roku – jaka jest opinia Pracowni Finansowej?

Do Warszawy i innych dużych polskich miast sprowadza się coraz więcej ludzi. Są to nie tylko osoby z mniejszych miejscowości, starające się zrobić karierę zawodową, ale także imigranci z innych krajów. Wraz ze wzrostem cen prądu i innych mediów zawrotnie rosną koszty najmu. Zwiększające się wydatki związane z codziennym życiem przekonują do tego, że warto zabezpieczyć swój majątek w postaci własnego domu lub mieszkania. To sprawia, że w Polsce chętniej inwestuje się we własne lokum. Polacy obawiają się nadchodzącego krachu, a za zasadne wyjście uznają inwestycję tego typu. Obserwując obecną sytuację, należy przyznać, iż jest to rozsądne posunięcie.

Pracownia Finansowa dostrzega olbrzymie możliwości inwestycyjne na polskim rynku nieruchomości. Zarówno inwestycje w Warszawie w postaci mieszkań z rynku wtórnego, jak i pierwotnego z roku na rok zwiększają swoją wartość. Dzieje się tak dlatego, że szybko zmniejsza się liczba dostępnych gruntów oraz wolnych mieszkań, a do tego coraz trudniej jest znaleźć wykonawców, drożeją materiały budowlane, prąd itp. Zmiany w roku 2020 przynieść może podniesienie wysokości pensji minimalnej, podwyżki kosztów życia i zwiększenie się stopy bezrobocia. Zdaniem ekspertów Polacy prawdopodobnie zaczną być bardziej oszczędni, dlatego nieco mniej chętnie będą inwestować w nieruchomości. To odbije się na rynku deweloperskim, ale raczej nie w drastyczny sposób. Nastroje te powinny przynieść jedynie niewielkie korekty i chwilowe spowolnienie wzrostów cen, ale raczej nie ich zatrzymanie czy gwałtowne obniżki.

Najlepsze inwestycje 2019 w opinii Pracowni Finansowej

W ubiegłym roku osoby świadomie zarządzające swoim majątkiem w dużej większości podejmowały decyzję o inwestowaniu kapitału na rynku nieruchomości. Zakup mieszkania i jego wynajem wymagają jednak dość dużego zaangażowania, a w codziennym natłoku obowiązków nie każdy może pozwolić sobie na dodatkowe obciążenie. Najlepsze inwestycje 2019 na rynku deweloperskim były więc głównie związane z crowdfundingiem. Metoda ta polega na zaangażowaniu kapitału w projekt nieruchomości, czyli wejściu w spółkę komandytową. Po oddaniu wybudowanego osiedla wkład zostaje zwrócony wraz z naliczonymi odsetkami lub przekazany na kolejne dochodowe inwestycje. Ponieważ mieszkania sukcesywnie drożeją, nawet krótkie realizacje (zwykle trwające kilka lat) mogą przynieść atrakcyjny zysk. Pracownia Finansowa w 2019 roku pomogła w ten sposób wielu osobom stać się pełnoprawnymi inwestorami. Wielu z nich regularnie korzysta z naszej oferty z nadzieją czekają na kolejne projekty.

Pracownia Finansowa radzi, jak inwestować w 2020 roku

Nadchodzący rok najprawdopodobniej nadal będzie niezwykle korzystny dla branży nieruchomości. Każdy kto posiada większy kapitał i chce go w jakiś sposób zainwestować, powinien rozważyć udział w crowdfundingu nieruchomości. Lokaty bankowe w porównaniu do opisanej metody inwestowania, przynoszą niewielki zysk, często poniżej inflacji, co w praktyce oznacza stratę. Gra na giełdzie papierów wartościowych lub rynku walutowym bywa natomiast ryzykowna, ponadto wymaga wiedzy i zaangażowania inwestora. Pracownia Finansowa proponuje relatywnie najbardziej bezpieczne, stosunkowo szybkie i konkretne pomnożenie włożonego kapitału. Co więcej, korzyści z crowdfundingu można rozliczać z przychodami z działalności gospodarczej. Jest się bowiem wtedy pełnoprawnym wspólnikiem w projekcie posiadającym realną wartość.

Najlepsze inwestycje 2019 bez wątpienia związane były z inwestowaniem w nieruchomości. Ponieważ zdaniem ekonomistów sytuacja na rynku deweloperskim w najbliższych latach nie powinna obrać innego kierunku, w 2020 roku słusznie będzie rozważyć crowdfunding. Warto posłuchać ekspertów i zdecydować się na inwestycję, która ma szansę już za kilka lat przynieść satysfakcjonującą stopę zwrotu.

Przeczytaj także

Pracownia Finansowa opinie, dlaczego nieruchomości drożeją

Wyjaśniamy, dlaczego nieruchomości nadal drożeją oraz jak można wykorzystać ten fakt

Pracownia Finansowa inwestycja Kuflewska

Przedstawiamy 3 korzyści, jakie daje taki crowdinvesting!

jak inwestować w nieruchomości Pracownia Finansowa

Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy projektów deweloperskich mieli co odłożyć

Tomasz Kopiszka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu na rynku nieruchomości w najbliższym czasie

Dodaj komentarz

24.10 godz. 20:00