Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Rynek nieruchomości – jak inwestować, żeby nie stracić?

31 sierpnia 2022

Zawsze warto inwestować w nieruchomości pod warunkiem, że wiemy jakie mamy oczekiwania względem tego typu inwestycji. Wiemy, że inwestować można na różne sposoby. Jeśli chcemy wykorzystać trendy rynkowe: kupić tanio – sprzedać drogo, to trzeba cały czas obserwować sytuację i reagować na bieżąco. Jeśli oczekujemy od inwestycji ochrony przed inflacją to warto zapoznać się z ofertą inwestycji crowdfundingowych.

O aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, z Mateuszem Balcerkiem z Oceniamy Deweloperów TV, rozmawiał prezes Pracowni Finansowej Tomasz Wiśniewski. Zachęcamy do obejrzenia poniższego wywiadu.

Przeczytaj także

Branża nieruchomości mierzy się obecnie z wyzwaniami związanymi z rosnącą inflacją, wzrostem cen materiałów, a także dostępem do kredytów. Mimo to, zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym w Łodzi jest większe. Z czego to wynika? Zapytaliśmy Rafała Jujka – Prezesa JR Capital – partnera branżowego grupy INWE, realizującego inwestycje deweloperskie w Łodzi, do których można dołączyć z Pracownią Finansową.

Sposobów inwestowania na rynku nieruchomości jest już bardzo wiele. Inwestorzy wybierając odpowiedni dla siebie projekt biorą pod uwagę głównie prognozowaną stopę zwrotu z inwestycji, ale także horyzont inwestycyjny oraz próg wejścia. Zawsze jednak zależy im na bezpieczeństwie inwestycji. Dlatego inwestowanie na rynku deweloperskim w banki ziemi, staje się odpowiednią propozycją szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem długoterminowym i chcą się przekonać o potencjale rynku nieruchomości.

Inwestorzy stoją przed dylematem – inwestować czy wstrzymywać kapitał? Na szali ważą się losy tracącej na wartości gotówki w dobie inflacji i obawy przed dalszym rozwojem sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. W odniesieniu do obecnych realiów na rynku eksperci Pracowni Finansowej odpowiadali na pytania uczestników webinaru dotyczącego inwestowania w nieruchomości.

Inwestycja deweloperska SPARK to projekt realizowany przy ul. Krzesiwa 9 na warszawskim Zaciszu. W otoczeniu zieleni możemy już podziwiać zespół 7 pięknych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Proekologiczna postawa dewelopera z grupy INWE sprawiła, że okolica zazieleniła się jeszcze bardziej, dzięki zasadzonym przy drodze tujom.

24.10 godz. 20:00