Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Szeregowce królują w inwestycjach deweloperskich – kolejni nabywcy finalizują projekt

1 lutego 2022

Powodów do inwestowania w nieruchomości jest tak wiele, jak Inwestorów, którzy zdecydowali się na dołączenie do projektów deweloperskich w systemie crowdfundingowym. Jednym z powodów, który należy wymienić jest to, że stanową jedną z możliwości ochrony kapitału przed skutkami inflacji.

Nieruchomości są w stanie generować cykliczny dochód pasywny, który dla dużej części inwestorów jest najważniejszą przesłanką do zainwestowania. Dlatego też do tego typu inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać, a w Pracowni Finansowej wręcz ustawia się kolejka jak tylko w portfolio pojawi się nowa okazja inwestycyjna.

Dodatkowym atutem inwestycji realizowanych w grupie INWE jest ich niszowy charakter podnoszący atrakcyjność w obecnych czasach – budownictwo szeregowe w dużych miastach. Przymusowe zamknięcie w domach pokazało wielu polskim rodzinom, że ich obecne mieszkania mają za mały metraż i są niefunkcjonalne. W chwili, gdy w mieszkaniu trzeba było znaleźć miejsce i do pracy i do nauki, dla każdego domownika, ciasnota dała się wielu we znaki. Od początku pandemii trendy na rynku nieruchomości jeszcze wyraźniej działają na korzyść inwestycji z portfolio PF.

W 2021 roku na rynku mieszkaniowym zyskał na znaczeniu segment domów jednorodzinnych. To skutkowało kolejnym przyspieszeniem w realizacji projektów nieruchomości finansowanych przez inwestorów indywidualnych Pracowni Finansowej. W inwestycji realizowanej przy ulicy Ostródzkiej w Warszawie zawarto końcowe umowy sprzedaży na 5 domów, dzięki czemu Inwestorzy w projekcie PFN2 niebawem otrzymają wypłaty na łączną wartość ponad 3,5 miliona złotych! Pandemia spowodowała, że w domu nabywcy czują się bezpieczniej, mają więcej przestrzeni, która pozwala na wydzielenie strefy do odpoczynku, jak też strefy do pracy w trybie home office, czy nauki oraz fragment własnej zieleni. Trend będzie miał swoją kontynuację w 2022 roku.

Nabywcy stawiają na nieruchomości jednorodzinne szeregowe. To kolejny trend, który rozwinie się w najbliższych latach. Wpływ na to mają zmiany modelu życia, wzrost oczekiwań wobec standardów mieszkaniowych i dobre perspektywy na wzrost wartości. Jest to kolejny argument sugerujący, że boom w obszarze inwestycji w nieruchomości dalej będzie wykazywał tendencję rosnącą.

Zobacz poniższy film przedstawiający inwestycję Ostródzka i zapisz się do Newslettera, aby otrzymywać bieżące informacje o deweloperskich okazjach inwestycyjnych TUTAJ >>

Przeczytaj także

Butikowe inwestycje deweloperskie to takie, które charakteryzują się awangardową architekturą, wysokim standardem wykonania oraz najwyższą jakością materiałów. Deweloperzy coraz odważniej podchodzą do prestiżowych projektów architektonicznych, co widać również w realizowanych inwestycjach finansowanych przez Inwestorów Pracowni Finansowej.

Projekt Kuflewska 5 to pierwsza inwestycja w portfolio Pracowni Finansowej, która polega na finansowaniu budowy willi miejskiej w Warszawie. Realizowana jest w ramach inwestycji VIP z prognozowaną stopą zwrotu na poziomie 16%. W październiku rozpoczęto proces sprzedaży lokali, co jest bardzo dobrą wiadomością dla Inwestorów, którzy dołączyli do tego projektu.

Po sukcesach wielu inwestycji nieruchomości grupy INWE realizowanych w Warszawie oraz Zakopanem, przyszedł czas na stolicę województwa łódzkiego. Łódź to kolejne miasto w Polsce, które rozszerzy deweloperską ofertę inwestycyjną Pracowni Finansowej. Aktualnie zapraszamy do projektu inwestycyjnego JR Capital, który polega na zapewnieniu banku ziemi pod inwestycje w tej lokalizacji.

Eksperci już kilka miesięcy temu ogłosili Zakopane polskim Manhattanem. Dotyczy to przede wszystkim wysokich cen nieruchomości, które determinowane są przez ograniczoną dostępność gruntów. To podnosi atrakcyjność tego typu inwestycji. Przy tym coraz bardziej nowatorski styl budowy tamtejszych domów dodatkowo potwierdza, że Zakopane zasługuje na miano górskiej metropolii marzeń.

21.02 godz. 20:00