Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

W co zainwestować, żeby zarobić – nieruchomości mieszkaniowe cały czas na topie

10 listopada 2020

Czy istnieje inwestycja idealna? Gwarantująca bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy oraz wysoką stopę zwrotu? Choć wielu inwestorów zapewne ma swoje typy, to niestety nigdy nie mamy pewności, że nie stracimy zainwestowanego kapitału – ryzyko to nieodłączny towarzysz każdego inwestora, a unikanie ryzyka oznacza unikanie zysku.

Oczywiście nie jest też tak, że inwestując mamy do czynienia z jedną wielką niewiadomą. Są inwestycje, które przez lata utrzymują się na stabilnym poziomie, wykazując wysoki stopnień bezpieczeństwa. Za najbezpieczniejsze formy inwestycji uważa się złoto oraz inwestowanie w nieruchomości.

Inwestycja w złoto to bardziej lokowanie i zabezpieczanie pieniędzy przed inflacją i na wypadek dużych kryzysów. Chcąc wygenerować dochód pasywny lub zysk kapitałowy, przy okazji zabezpieczając kapitał przed inflacją, warto rozważyć zainwestowanie nadwyżek w nieruchomości.

Sposoby inwestowania w nieruchomości.

Rynek nieruchomości oferuje nam kilka możliwych opcji pomnażania kapitału. Inwestorzy do wyboru mają m.in. zakup lokalu pod wynajem, zakup i sprzedaż po wyższej cenie, podnajem lub nabycie udziałów w spółce celowej.

Zakup lokalu

Inwestowanie w nieruchomości to rozwiązanie, często wykorzystywane w celu wygenerowania dochodu pasywnego, a także pomnożenia posiadanych nadwyżek pieniężnych.

Wynajem lub podnajem może być jednym ze źródeł dodatkowego dochodu, a także sposobem na ochronę kapitału przed inflacją i wzrost jego wartości. Z kolei tzw. Flipowanie, czyli zakup lokalu i sprzedaż po wyższej cenie, często połączony z jego remontem, może być dobrym sposobem na zysk kapitałowy.

Minusem zarówno wynajmu, jaki i sprzedaży nieruchomości jest konieczność przeprowadzenie przez inwestora całego procesu. Najpierw znalezienia odpowiedniej nieruchomości, oceny pod kątem lokalizacji i potencjalnych nabywców lub najemców, do tego dochodzą ewentualne remonty, a także cykliczne odnawianie wynajmowanego mieszkania i wymiana sprzętów oraz różnego rodzaju zdarzenia losowe.

Nabycie udziałów w spółce celowej

Zupełnie inną formą inwestycji w nieruchomości jest nabycie udziałów spółki celowej inwestującej w nieruchomości – tzw. crowdfunding. Stworzony zarówno z myślą o początkujących inwestorach, jaki i doświadczonych przedsiębiorcach, którzy prowadzą własny biznes, ale szukają dobrego sposobu na pasywne pomnożenie nadwyżek kapitałowych, poza własną firmą.

Grupowe inwestowanie w nieruchomości polega na utworzeniu spółki celowej, która powstaje po to, aby sfinansować konkretny projekt deweloperski np. budowy osiedla mieszkaniowego. Inwestorzy, wykupując udziały stają się wspólnikami, a po zakończeniu budowy i sprzedaży otrzymują stopę zwrotu proporcjonalną do zysku wygenerowanego przez spółkę.

Dużą korzyścią dla Inwestorów jest fakt, że cały projekt inwestycyjny jest od samego początku do końca realizowany i nadzorowany przez specjalistów Grupy Pracownia Finansowa. Zysk organizatora projektu również jest proporcjonalny do zysku spółki celowej, zatem Pracowni Finansowej zależy na jego maksymalizacji, na czym zyskują Inwestorzy. Ci, jako wspólnicy, mogą doglądać całego procesu i mieć wpływ na podejmowane kluczowe decyzje, ale jednocześnie nie są obciążeni obowiązkami wynikającymi z realizacji inwestycji (wybór odpowiedniej lokalizacji nieruchomości, zezwolenia, analiza rynku, nadzór prowadzonych prac). Jest to ważne zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, którzy są zajęci prowadzeniem własnych firm.

Jaki rodzaj inwestycji w nieruchomości jest najbardziej opłacalny?

Z uwagi na fakt, że ”opłacalność” jest oceniana indywidualnie, trudno jednoznacznie stwierdzić, która forma inwestowania jest najlepsza. Jedni wybiorą aktywną inwestycję pieniędzy i własnego czasu w zakup, remont i wynajem lub sprzedaż mieszkania. Inni zaś, będą woleli zainwestować pieniądze pasywnie, zyskując czas na działania w obszarze na którym znają się najlepiej, lub i wykorzystując go np. na wytworzenie kolejnych źródeł dochodu. Wybór może zależeć od tego jak poszczególni Inwestorzy wyceniają swój czas, oraz czy chcą uczyć się nowej branży, ryzykując popełnienie błędów początkującego.

Z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy mają własne firmy najbardziej opłacalnym rozwiązaniem wydaje się grupowe inwestowanie w nieruchomości. Inwestorzy nie muszą poświęcać czasu i uwagi na doglądanie inwestycji – cały proces jest zaplanowany i prowadzony przez specjalistów finansowych i ekspertów branżowych Grupy Pracownia Finansowa. Stąd przedsiębiorcy mają szansę na uzyskanie dodatkowego, atrakcyjnego dochodu, zachowując czas na prowadzenie własnego biznesu. Dodatkowo często zyskują oni także korzyści podatkowe.

Zalety inwestycji grupowych w nieruchomości mieszkaniowe.

  • Możliwość przystąpienia do dużych projektów inwestycyjnych z niskim progiem wejścia.
  • Możliwość dywersyfikacji portfela poprzez rozłożenie kapitału na kilka projektów inwestycyjnych.
  • Prognozowana atrakcyjna stopa zwrotu  do której należy doliczyć wartość czasu zaoszczędzonego przez Inwestora
  • Pasywność inwestycji, bezobsługowość, uwolnienie czasu Inwestora
  • Ochrona kapitału przed inflacją – lokale będą sprzedawane po cenach uwzględniających spadek wartości pieniądzaKrótki horyzont inwestycji
  • Współpraca z zespołem doświadczonych ekspertów, którzy nadzorują inwestycję
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycji wynikający m.in. ze współwłasności majątku spółki (nieruchomości).

Przeczytaj także

W co warto inwestować, aby zysk z inwestycji w nieruchomości był jak najbardziej zauważalny, i na co zwrócić największą uwagę przy decydowaniu się na przyłączenie do naszych projektów deweloperskich.

Wyjaśniamy w skrócie, czym się tak naprawdę charakteryzują nasze inwestycje w warszawskich osiedlach na Białołęce czy Targówku, oraz w którym momencie najlepiej dołączyć do prowadzonych przez nas zyskownych projektów deweloperskich.

Czym się kierujemy wybierając miejsce dla naszych inwestycji i skąd czerpiemy inspiracje dla naszych domów i osiedli.

Skąd wiemy, jak pomnożyć pieniądze? Co sprawia, że nasze inwestycje w nieruchomości w Warszawie to perspektywiczne przedsięwzięcia? Jakim sposobem wykonawca kieruje ofertę sprzedaży domów do idealnie trafionej grupy nabywców?

24.10 godz. 20:00