Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Willa miejska – gotowy projekt deweloperski w doskonałej lokalizacji

28 sierpnia 2020

Czym się kierujemy wybierając miejsce dla naszych inwestycji i skąd czerpiemy inspiracje dla naszych domów i osiedli.

Butikowe dwa segmenty przy ul. Chyrowskiej na warszawskim Targówku

Nasze założenia inwestycyjne zakładają budowę dobrze skomunikowanych domów jednorodzinnych w granicach miasta. Nie podejmujemy się przekonywania kogokolwiek do przeprowadzki na wieś. Dlatego wszystkie nasze lokalizacje to osiedla, które lokalizujemy około 500 metrów od warszawskich blokowisk — to w tych niedalekich blokach, w kilkudziesięcio-metrowych mieszkaniach mieszkają przyszli nabywcy naszych domów szeregowych. To nasza grupa docelowa – rodziny, które same chcą się do nas przeprowadzić, widząc powstające osiedle ze swoich okien.

To także nasza unikatowość na rynku polegająca na sprzężeniu zwrotnym – ofertę domów realizujemy przede wszystkim z myślą o osobach, które mieszkają tam, gdzie my budujemy. Dzięki temu, że budujemy wyjątkowe projekty na rynku nieruchomości, gdzie na horyzoncie, w zasięgu 500-800 metrów przyszli nabywcy już mieszkają, pomagamy w realizowaniu prozaicznych potrzeb mieszkańców Warszawy.

Codzienne potrzeby mieszkańców

W naszych projektach przyjęliśmy taką filozofię, że chcemy uwalniać mieszkańców od tzw. frustracji dnia codziennego. A jedną z głównych frustracji jest suszarka z praniem, którą zawsze trzeba gdzieś w mieszkaniu rozłożyć przy robieniu prania. To nie u wszystkich jest codzienność, ale ona przynajmniej raz w tygodniu zajmuje miejsce, które przecież miało być przytulnym pokojem czy eleganckim salonem, a nie graciarnią.

Dlatego domy budowane w ramach inwestycji Pracowni Finansowej komponowane są zawsze przede wszystkim pod kątem ergonomii funkcjonowania gospodarstwa domowego — czyli wbrew pozorom jest to właśnie pralnia, suszarnia i kotłownia. Dopiero w następnej kolejności do dyspozycji musi znaleźć się garaż, funkcjonalna przestrzeń do rozłożenia mebli w pomieszczeniach czy warunki do relaksu. Każdego z gospodarzy uwalniamy od tych przyziemnych frustracji, z którymi borykają się na co dzień, mieszkając w mniejszym lub większym mieszkaniu.

Radosław Kałczew

Prezes Zarządu PFN w Grupie Pracownia Finansowa


Mieszkania drożeją z roku na rok, ale zapotrzebowanie nie słabnie. Grupa PF już dawno dostrzegła w tej tendencji ogromny potencjał inwestycyjny. Nasze realizacje są doskonale przystosowane do potrzeb i oczekiwań ludzi szukających mieszkań w dużych miastach. Co więcej, proces budowy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom trwa coraz krócej, dzięki czemu budujemy coraz więcej i coraz szybciej, generując porządane stopy zwrotu dla Wspólników w projektach deweloperskich.

Architektoniczny ideał domu

Choć budujemy głównie apartamentowce i osiedla domów szeregowych, to dla odbiorców naszych inwestycji wzorem dążenia do wymarzonej ostoi w mieście są dzisiaj przede wszystkim domy z ogrodem, na wspólnej działce, liczące do czterech lokali w zabudowie willowej. Dające możliwość obcowania z przyrodą, większego terenu dookoła, a będące równocześnie częścią tkanki miejskiej. Właśnie takie wille miejskie powstawały przed wojną choćby na warszawskim Żoliborzu.

Każdy, kto przejdzie się również na spacer po Saskiej Kępie, wejdzie w tamtejsze uliczki, zobaczy, że na większości z nich występuje właśnie typ zabudowy willowej. Dzisiaj nie jest możliwy do realizacji w takiej samej formie jak na początku dwudziestego wieku, ponieważ ziemia w dzielnicach blisko samego Śródmieścia jest w Warszawie, jak również w innych dużych miastach w Polsce, bardzo droga. Chociaż mogłoby się wydawać, że „wille miejskie” nie mają już dzisiaj racji bytu, to niekoniecznie jest to tylko slogan architektoniczny.

Nasze domy są inspirowane tamtymi willami miejskimi, budowanymi przed wojną i spełniają przy tym wzorce dwudziestego pierwszego wieku. Apartamentowiec dwulokalowy oraz czterolokalowy, będący typem dzisiejszej willi miejskiej, to jeden ze standardów w naszych projektach deweloperskich. Realizujemy je od zakupu nieruchomości, przeprocesowanie wszystkich spraw formalnych, zaprojektowanie inwestycji, wybudowanie – mając wgląd w każdy etap realizacji – aż do sprzedaży.

24.10 godz. 20:00