Budujemy coraz więcej i coraz szybciej

Statystyki jasno wykazują, że w Polsce powstaje coraz więcej mieszkań i domów jednorodzinnych. Wzrosty cen podstawowych mediów oraz produktów mają chwilowo spowolnić rozwój sektora budowlanego, ale nie przewiduje się żadnego załamania. Czy rynek mieszkaniowy w Polsce ma potencjał inwestycyjny? Analizujemy raport GUS!
Budownictwo w Polsce w okresie trzech kwartałów 2019 r. – raport GUS
W ubiegłym roku odnotowano znaczny wzrost liczby oraz powierzchni użytkowej mieszkań i nowych budynków niemieszkalnych oddanych do użytkowania. Nowych właścicieli mogło zdobyć niemalże 150 tys. mieszkań. To o ok. 12% więcej niż w zeszłym roku. W sumie miały one także ok. 10% większą powierzchnię i liczbę pokoi. Przeciętne lokum miało ok. 90 m2, domki jednorodzinne – ok. 135 m2, a mieszkania w domach wielorodzinnych – 50m2. Jak widać, raport GUS jednoznacznie wskazuje na dynamiczny rozwój rynku mieszkaniowego. Zdaniem specjalistów kolejne lata mają przynieść podobne wyniki.
Dlaczego budownictwo w Polsce tak dynamicznie się rozwija?
Rosnące ceny prądu, wywozu śmieci, a także innych podstawowych usług i produktów nie nastrajają optymistycznie. Polacy zaczynają dostrzegać ryzyko, jakie niesie przyszłość w coraz droższym kraju. Drożejące mieszkania jedynie chwilowo mają ostudzić zapał osób planujących zakup własnego lokum. Coraz wyższy czynsz w wynajmowanych mieszkaniach przestaje być wygodny. Lepiej jest płacić ratę kredytu za własny dom. Nieruchomość jest przecież majątkiem, który z czasem będzie zyskiwał na wartości. Stanowi swego rodzaju zabezpieczenie na przyszłość i dobro, które można przekazywać kolejnym pokoleniom.
Do dużych miast Polski (a w szczególności do Warszawy) sprowadza się coraz więcej młodych osób z mniejszych miejscowości oraz imigrantów z różnych państw Europy. Od chwili podjęcia decyzji o ustatkowaniu się, zaczynają myśleć o zakupie własnego lokum. Duży popyt przekłada się na podaż – od kilku lat budownictwo kwitnie. W miastach coraz szybciej powstają liczne nowoczesne osiedla, dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych napływających osób.
Czy w Polsce warto inwestować w budownictwo?
Raport GUS oraz opinie specjalistów pozwalają sądzić, że budownictwo w Polsce bardzo dobrze i dynamicznie się rozwija. Mieszkania drożeją z roku na rok, ale zapotrzebowanie nie słabnie. Pracownia Finansowa już dawno dostrzegła w tej tendencji ogromny potencjał inwestycyjny. Nasze realizacje są doskonale przystosowane do potrzeb i oczekiwań ludzi szukających mieszkań w dużych miastach. Co więcej, proces budowy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom trwa coraz krócej, co widać nawet na przykładzie niedawno rozpoczętej realizacji inwestycji Kuszników, z której zdjęcia prezentujemy poniżej. Dlatego szybciej można odebrać gotowe mieszkanie lub zwrot z inwestycji. Lokowanie kapitału w nieruchomościach jest od wieków jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie nadwyżek pieniędzy. Z naszą pomocą jest to jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Przeczytaj także
Rynek nieruchomości od lat wykazuje wysoki potencjał inwestycyjny. Coraz więcej osób sprowadza się do dużych miast i decyduje na kupno własnego mieszkania. Ogromny popyt połączony ze wzrostem cen materiałów oraz usług budowlanych sprawiają, że branża ta jest jedną z najbardziej dochodowych. Czy ta tendencja się nadal utrzyma? Prezentujemy przewidywania na nadchodzący rok.
Inwestycje w nieruchomości już od wielu lat są jednymi z najbardziej opłacalnych sposobów na lokowanie nadwyżek kapitału. Z roku na rok rosną ceny mieszkań, dlatego wkład finansowy w ich zakup, po czasie, przeważnie zwraca się z nawiązką. Dzięki tej korzystnej sytuacji na rynku, Grupa Pracownia Finansowa w zeszłym roku z sukcesem zrealizowała kilkanaście inwestycji. Przedstawiamy nasze plany na rok 2020 oraz opinie odnośnie prognoz na kolejne lata.
Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szeregowce, czyli posiadłości łączące cechy mieszkania i domu jednorodzinnego. Ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem nieruchomości, inwestycje na tym rynku okazują się niezwykle korzystne. Wyjaśniamy, dlaczego domy szeregowe cieszą się takim powodzeniem.
Odpowiednie wykończenie domu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale też użytkowych. Prawdziwy kamień nie bez powodu w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością – wyróżnia się trwałością, odpornością, a przy tym świetnie się prezentuje. Wyjaśniamy z jakich jeszcze powodów wybieramy naturalne elementy w inwestycjach deweloperskich.