Masz pytania? Zadzwoń tel.: 22 122 81 82

Aktualności

Domy szeregowe wpisane w trendy na kolejne lata

24 stycznia 2020

Coraz większą popularnością cieszą się tzw. szeregowce, czyli posiadłości łączące cechy mieszkania i domu jednorodzinnego. Ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie kupnem nieruchomości, inwestycje na tym rynku okazują się niezwykle korzystne. Wyjaśniamy, dlaczego domy szeregowe cieszą się takim powodzeniem.

Dlaczego szeregowce są tak chętnie kupowane?

Rosnące ceny mediów przyczyniają się do coraz większych opłat za wynajem. Tymczasem do dużych Polskich miast sprowadza się coraz więcej imigrantów (m.in. z Ukrainy i innych sąsiedzkich krajów) oraz młodych ludzi mających w planach studiowanie, a potem rozwój swojej kariery zawodowej. Wiele takich osób dochodzi szybko do wniosku, że lepiej jest co miesiąc spłacać ratę kredytu za własne lokum, niż wykładać pieniądze dla właściciela mieszkania. Z roku na rok nieruchomości drożeją, dlatego ludzie mający tego świadomość starają się jak najszybciej zdecydować się na kupno. Skutkuje to tym, że w ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć niesłabnący ruch na rynku nieruchomości.

Nie każdego od razu stać jednak na dom jednorodzinny, a mieszkanie jest dobrym rozwiązaniem jedynie do czasu. Doskonałym kompromisem są szeregowce. Domy szeregowe (lub inaczej szeregówki) budowane na nowych, estetycznych osiedlach robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę. Młodzi ludzie są niechętnie nastawieni do dawnego budownictwa i poszukują dobrego standardu w przystępnej cenie. Pracownia Finansowa składa się z doświadczonych specjalistów, którzy od razu zauważyli w tej tendencji perspektywiczny potencjał inwestycyjny.

Zalety szeregowców

Domy szeregowe są budynkami łączącymi cechy mieszkania i domu jednorodzinnego. Takie lokum ma osobne wejście do prywatnego wnętrza, co jest o wiele bardziej komfortowe niż w przypadku bloków lub kamienic. Przy tym nadal ma się kontakt z innymi ludźmi, co pozwala zdobyć wiele pięknych, długoletnich przyjaźni oraz buduje poczucie przynależności do wspólnoty, której próżno szukać w blokowiskach. Stwarza to przestrzeń idealną zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Ogromną zaletą szeregówek jest też ich lokalizacja. Grupa Pracownia Finansowa stawia je na działkach ulokowanych w miejscach, gdzie dostępne są świetne połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Przy tym okolica jest o wiele ładniejsza i bardziej urokliwa niż w wielu śródmiejskich dzielnicach. Bezpośrednie otoczenie także jest zaprojektowane w nowoczesny, estetyczny oraz ergonomiczny sposób. Ogródki, alejki, place zabaw oraz inne udogodnienia stanowią integralną część takich osiedli. Co więcej, wprowadzając się do takiego nowo wybudowanego lokum można przypuszczać, że pobliskie elementy architektury miejskiej oraz publicznej będą nowoczesne, atrakcyjne wizualnie i zadbane.

Grupa Pracownia Finansowa realizuje jedynie inwestycje w Warszawie w szeregowce reprezentujące najnowsze trendy architektoniczne. Są więc niezwykle estetyczne i nowoczesne, a przy tym wygodne, przytulne oraz przyjazne rodzinom z dziećmi. Tworzymy domy, w których po prostu chce się mieszkać! Nasze sukcesy z poprzednich lat potwierdzają duże zainteresowanie nieruchomościami inwestycyjnymi, co bezpośrednio przekłada się na zysk dla nas i naszych wspólników.

Pracownia Finansowa wyjaśnia, dlaczego warto inwestować w szeregowce

Szeregowce są atrakcyjne z wielu względów. Świetna lokalizacja, estetyczny projekt, wysoki standard, a do tego przystępne ceny od razu przyciągają klientów zdecydowanych na kupno. Koszty związane z zakupem działek pod budowę takich osiedli oraz ich realizacją są stosunkowo nieduże, dlatego w taki sposób można zyskać konkretne pieniądze. Pracownia Finansowa umożliwia wygodne zainwestowanie nawet relatywnie niedużych kwot (już od 50 tys. złotych) we współpracę w ramach spółki komandytowej. Jest więc to realny wkład w rzeczywiste projekty. Osoby stające się ich częścią zostają nie darczyńcami, jak to ma miejsce w crowdfundingu charytatywnym, a pełnoprawnymi wspólnikami. Po zakończeniu realizacji odzyskuje się wkład, powiększony o stosowne odsetki. Takie dochodowe inwestycje w porównaniu z innymi metodami są mniej ryzykowne, tym bardziej gdy sytuacja na rynku nieruchomości jest tak korzystna, jak teraz.

Przeczytaj także

Pracownia Finansowa opinie, dlaczego nieruchomości drożeją

Wyjaśniamy, dlaczego nieruchomości nadal drożeją oraz jak można wykorzystać ten fakt

Pracownia Finansowa inwestycja Kuflewska

Przedstawiamy 3 korzyści, jakie daje taki crowdinvesting!

jak inwestować w nieruchomości Pracownia Finansowa

Pracownia Finansowa dba o to, aby inwestorzy projektów deweloperskich mieli co odłożyć

Tomasz Kopiszka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwestowaniu na rynku nieruchomości w najbliższym czasie

24.10 godz. 20:00